Zamknij

Justin Bieber sprzedał prawa do swojej twórczości. Zarobił 200 milionów dolarów

25.01.2023 15:46

Justin Bieber sprzedał prawa do swoich piosenek firmie Hipgnosis Songs Capital. Twórczość młodego muzyka wyceniono na 200 milionów dolarów. Nie jest to pierwszy taki przypadek. Przed nim swoich udziałów pozbyli się także Bob Dylan, Justin Timberlake i Bruce Spingsteen.

Justin Bieber sprzedał prawa do swojej twórczości. Zarobił 200 milionów dolarów
fot. Backgrid/East News, ROBA, LIKE

Firma Hipgnosis Songs Capital wykupiła prawa do utworów Justina Biebera. Kontrakt obejmuje cały katalog twórczości muzyka, która została wydana przed 31 grudnia 2021 roku — w sumie ponad 290 pozycji.

Zobacz także: 12 najbardziej znienawidzonych teledysków w historii YouTube

Justin Bieber sprzedał prawa do swojej twórczości. Zarobił 200 milionów dolarów

Wpływ Justina Biebera na globalną kulturę w ostatnich 14 latach był naprawdę niesamowity — ocenił kierownik Hipgnosis, Merck Mercuriadis, witając muzyka w rosnącym gronie artystów, którzy sprzedali prawa do katalogu swoich utworów.

Justin Bieber na transakcji zarobił 200 milionów dolarów. Od tego momentu firma Hipgnosis będzie otrzymywać zapłatę za każdym razem, gdy twórczość młodego piosenkarza zostanie wykorzystana przez rozgłośnie radiowe, programy telewizyjne oraz produkcje filmowe.

Bieber nie jest jedynym artystą, który zdecydował się na taki krok. Coraz więcej muzyków sprzedaje prawa do swojej twórczości, a trend ten staje się coraz bardziej powszechny wśród starszych gwiazd. Do tej pory swoje katalogi muzyczne sprzedali między innymi Bob Dylan, Justin Timberlake i Bruce Springsteen. Ten ostatni miał otrzymać od firmy Sony zapłatę w wysokości pięciuset milionów dolarów.

loader

Źródła: RadioZET.pl/BBC.com/Variety.com