Zamknij

Drogi samochód znanego muzyka skasowany. W jakim stanie jest artysta?

18.01.2023 12:40

Jaguar Johnny'ego Mathisa został zniszczony. Wszystko przez osuwisko, które zeszło tuż przy jego posiadłości w Hollywood. W jakim stanie jest muzyk?

Johnny Mathis
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Matka natura ponownie zaatakowała dom Johnny'ego Mathisa. 7 lat po pożarze posiadłości osuwisko zniszczyło muzykowi samochód marki Jaguar.

Johnny Mathis: Jaguar muzyka uległ zniszczeniu

Johnny Mathis to amerykański wokalista, którego kariera zaczęła się w latach 50. XX wieku. Jego najsłynniejsze hity to między innymi "Chances Are", "It's Not for Me to Say" i "Misty". Mathis jest uważany za jednego z największych piosenkarzy popowych wszech czasów.

Niestety mimo wielkiego sukcesu na koncie nie może się w pełni cieszyć jesienią życia. Jak podaje Mirror, doszło do osunięcia się malowniczego zbocza znajdującego się obok luksusowej rezydencji 87-latka. Zniszczeniu uległ srebrny Jaguar Mathisa, zaparkowany przed posiadłością. Osunięcie się ziemi nastąpiło po serii długotrwałych burz, które w ostatnim czasie nawiedziły południową Kalifornię.

Co ciekawe, do wypadku doszło mniej więcej siedem lat po tym, jak dokładnie ta sama posiadłość została zaatakowana przez ogień. Ówczesny dom gwiazdy został zniszczony w pożarze. Na razie nie wiadomo, jak osuwisko wpłynęło na kondycję domu Mathisa. Według niepotwierdzonych informacji wypadek odciął wszystkie media, a także odsłonił część infrastruktury - między innymi rury. Muzykowi na szczęście nic się nie stało.

Osuwiska w Kalifornii: dlaczego są tak powszechne?

Osuwisko to naturalne zjawisko geologiczne, które polega na ruchu mas ziemi po stromych zboczach. Jest ono spowodowane przez erozję, trzęsienia ziemi, intensywne opady deszczu lub inne czynniki. Osuwiska mogą być szkodliwe dla ludzi i infrastruktury, powodując straty materialne i utratę życia.

W Kalifornii osuwiska są szczególnie powszechne w rejonach górskich i na stromych zboczach, gdzie podłoże skalne jest mniej stabilne. W celu zminimalizowania ryzyka, wiele miast i hrabstw w Kalifornii przeprowadza regularne inspekcje i monitorowanie zagrożonych obszarów oraz opracowuje plan działania w razie wysokiego zagrożenia. Hollywood to dzielnica Los Angeles umiejscowiona na wzgórzach. Nic więc dziwnego, że dom Mathisa jest narażony na tego typu wypadki. Warto też pamiętać, że Kalifornia znajduje się na uskoku transformacyjnym zwanym San Andreas, który powoduje trzęsienia ziemi.

loader

RadioZET.pl/Mirror