Zamknij

Jeremiah Green nie żyje. Tydzień wcześniej podano diagnozę

02.01.2023 11:19

Zmarł Jeremiah Green - perkusista zespołu Modest Mouse. Muzyk przerwał trasę koncertową po usłyszeniu diagnozy. Niestety było za późno, by lekarze go uratowali.

Modest Mouse/Instagram
fot. Jeremiah Green

31 grudnia 2022 roku odszedł Jeremiah Green. Był perkusistą zespołu Modest Green. Kilka dni przed śmiercią przekazano do wiadomości publicznej, że zdiagnozowano u niego raka. Miał 45 lat.

Jeremiah Green nie żyje

Jak podaje Deadline, informacja o śmierci muzyka została potwierdzona przez jego matkę - Carol Namatame oraz członków zespołu. Na Instagramie Modest Mouse pojawił się smutny wpis.

- Nie wiem, jak dobrze przekazać te wieści: dziś straciliśmy naszego drogiego przyjaciela Jeremiah. Położył się, by odpocząć i po prostu zniknął. Chciałbym teraz powiedzieć kilka ładnych słów, ale to po prostu nie czas na to. Przyjdą później, od wielu ludzi.

Green przerwał udział w trasie koncertowej zespołu, ponieważ po usłyszeniu diagnozy o nowotworze złośliwym w 4. stadium rozwoju, przechodził chemioterapię. Chociaż Green pojawił się we wcześniejszych koncertach w ramach ostatniej trasy Modest Mouse, nie mógł jej kontynuować z powodu leczenia.

Jeremiah Green: kariera muzyczna

Muzyk na początku lat 90. wraz z wokalistą Isaakiem Brockiem i basistą Erikiem Judym założył zespół Modest Mouse. Grał w nim niemal nieprzerwanie przez cały czas funkcjonowania kapeli. Jedynie w latach 2003-2004, zrobił sobie przerwę od grania i dlatego nie brał udziału w nagrywaniu albumu "Good News For People Who Love Bad News". Ostatnim albumem Modest Mouse z udziałem Greena był 8. krążek - "The Golden Casket" z 2021 roku. Latem 2022 roku muzycy potwierdzili, że przygotowują materiał na nowy album. Obecnie nie wiadomo, co dalej z zespołem. Prawdopodobnie po przebyciu żałoby muzycy zaczną szukać zastępcy Greena.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Instagram