Zamknij

Jan Borysewicz o nowej piosence Lady Pank i swojej nadchodzącej biografii. Kiedy premiera?

19.09.2022 21:40

Jan Borysewicz był gościem programu „Plus/Minus Lista Radia ZET Extra”. W rozmowie z Marcinem Wojciechowskim opowiedział o najnowszej piosence Lady Pank „Krokodyle tańczą”, a także o koncercie MTV Unplugged i zbliżającej się premierze swojej autobiografii. Kiedy premiera książki?

Jan Borysewicz Lady Pank Radio ZET
fot. Radio ZET

Jan Borysewicz gościł w Radiu ZET, gdzie udzielił wyjątkowego wywiadu Marcinowi Wojciechowskiemu. Nie zabrakło rozmowy na temat utworu „Krokodyle tańczą”, czyli najnowszej piosenki Lady Pank, która ostatnio zadebiutowała w sieci. Gitarzysta kultowego polskiego zespołu opowiedział także o zagranym niedawno koncercie MTV Unplugged oraz wywiadzie rzeka z Marcinem Prokopem.

Jan Borysewicz w Radiu ZET. Wywiad z gitarzystą Lady Pank [WIDEO]

Jan Borysewicz przygotowuje się właśnie do wydania swojej pierwszej autoryzowanej biografii, która ukaże się w formie wywiadu rzeka. Artysta zdecydował się ujawnić wiele nieznanych dotąd informacji w rozmowie z dziennikarzem, Marcinem Prokopem.

Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET ujawnił szczegóły nadchodzącej książki:

 Zaufałem Marcinowi. Bardzo go szanuję. Jest to człowiek bardzo inteligentny, z dużym poczuciem humoru. Umie słuchać. Nie było łatwo. Wyciągał ze mnie takie rzeczy, o których nie chciałem wcześniej mówić, ale jestem obecnie w takim czasie, że chciałem się otworzyć. Były momenty wzruszające. Wydaje mi się, że trochę zeszło ze mnie powietrze po tym. Potrzebowałem tego – mówi muzyk.

Jan Borysewicz zdradził, że podczas tworzenia biografii przeprowadził z Prokopem około 40 godzin rozmów. Premiera książki „Jan Borysewicz. Mniej obcy” odbędzie się już 28 września.

We wrześniu w serwisach streamingowych pojawił się najnowszy utwór Lady Pank zatytułowany „Krokodyle tańczą”. Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki, jeden ze współzałożycieli zespołu i twórca m.in. hitów „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero” czy „Stacja Warszawa”.

Jest to utwór „meteorologiczny” z podtekstem. Jak się patrzy w niebo, to niebo jest czasami niebieskie, czasami zachmurzone. Nie wiadomo, co może przyjść. Trzeba posłuchać tej piosenki i poszukać tego podtekstu – wyznaje Jan Borysewicz.

Pełny wywiad z Janem Borysewiczem w Radiu ZET jest dostępny poniżej:

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET