Zamknij

Jamala spotkała się z prezydentem Ukrainy. "Do mojego domu przyszli obcy, żeby zabijać"

30.11.2022 17:53

Jamala spotkała się z Wołodymyrem Zełeńskim. Zwyciężczyni Eurowizji 2016 w mocnych słowach o wojnie w Ukrainie.

Jamala
fot. Oleg Marusic/REPORTER

Jamala, a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa to ukraińska piosenkarka i autorka tekstów, która reprezentowała kraj podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Artystka zwyciężyła konkurs, a kilka lat później spróbowała swoich sił w kolejnej rywalizacji. Jamala wzięła udział w ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami".

Jamala spotkała się z Wołodymyrem Zełenskim

W związku ze swoim pochodzeniem wokalistka bardzo angażuje się w działania na rzecz pomocy Ukrainie w walce z agresją Rosji. Jamala ma niebawem wziąć udział w imprezach w USA i spotkać się z tamtejszymi władzami. Artystka podkreśla, jak ważną rolę odgrywają ludzie kultury w walce o niepodległość Ukrainy.

Przed wyjazdem do USA, wokalistka spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Padły gorzkie słowa.

Jamala w gorzkich słowach o wojnie w Ukrainie

Jak cytuje wokalistkę Interia - I właśnie dlatego, gdzie bym nie była, najważniejszym zadaniem jest dla mnie przypominanie o tym, że do mojego domu przyszli obcy zabijać, kaleczyć życie, niszczyć i przepisywać moją kulturę. Tak było w 1944 roku, a potem w 2014 roku i teraz znowu.

Dzisiaj wszyscy w Ukrainie rozumieją, że to może się wydarzyć z każdym, jeśli zła się nie zatrzyma i nie zmusi do odpowiedzi za zbrodnie - dodała artystka.

Z kolei Zełenski przypomniał o więzieniach politycznych. Wśród nich znajdują się mieszkańcy Krymu oraz Tatarzy krymscy. To o ich losach przesiedleńczych śpiewała Jamala w 2016 roku na Eurowizji w piosence "1944".

loader

RadioZET.pl/Interia