Zamknij

Giorgos Karagiannis nie żyje. Wybitny grecki pianista miał zaledwie 36 lat

25.11.2022 09:58

Giorgos Karagiannis nie żyje. Pianista równie chętnie grał muzykę poważną, co rozrywkową. Wybitny grecki muzyk miał 36 lat.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Giorgos Karagiannis nie żyje. Pianista zmarł 19 listopada 2022 roku w wieku zaledwie 36 lat. Artysta chorował na raka.

Giorgos Karagiannis nie żyje. Wybitny grecki pianista miał zaledwie 36 lat

Giorgos Karagiannis urodził się w Grevenie. W wieku zaledwie 11 lat po raz pierwszy odbył lekcje gry na fortepianie. Uczył się od mistrzów podczas kursów prowadzonych przez wybitnych muzyków takich jak Donald Weilerstein, Maxim Mogilevsky czy Luben Dimitrov.

Ukończył studia magisterskie w klasie fortepianowej na Jońskim Uniwersytecie Muzycznym na Korfu. Kontynuował naukę w Państwowej Akademii Muzycznej w Trossingen, a także studiował kameralistykę i akompaniament na Uniwersytecie Muzyki, Dramatu i Mediów w Hanowerze.

Giorgos Karagiannis nie żyje. Kim był muzyk?

Przez lata zdobywał szereg nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Regularnie występował jako solista oraz akompaniował na estradach koncertowych i muzycznych festiwalach w Grecji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Bułgarii czy Tajlandii.

Miłość do muzyki poważnej nie przeszkadzała Karagiannisowi w fascynacji rockiem. Został jednym ze współzałożycieli grupy Dark Nightmare, która pożegnała kolegę na Facebooku.

- Odszedł nasz ukochany brat, przyjaciel z dzieciństwa, cudowny pianista, klawiszowiec zespołu, który wspólnie zbudowaliśmy. Giorgos walczył do samego końca i jesteśmy dumni z niego i jego żony Elisy. W takich chwilach jak ta, słowa nigdy nie wystarczą.

Problemy ze zdrowiem Giorgos Karagiannisa zaczęły się w 2020 roku, kiedy zdiagnozowano u niego rzadką odmianę raka. Na początku choroba pozwalała mu funkcjonować i nagrywać muzykę, jednak pod koniec minionego lata jego stan się pogorszył. Wrócił do rodzinnego miasta, gdzie zmarł.

RadioZET.pl/hellas.postsen.com/giorgoskaragiannis.com