Zamknij

Fred White nie żyje. Muzyk ze znanego zespołu miał 67 lat

03.01.2023 12:44

Zmarł Fred White - perkusista znanego zespołu R&B Earth, Wind & Fire. Miał 67 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Jakub Kaminski/East News

1 stycznia 2023 roku zmarł Fred White. Był amerykańskim perkusistą związanym z grupą Earth, Wind & Fire. Odszedł w wieku 67 lat.

Fred White nie żyje

Jak podaje Deadline, o  śmierci artysty poinformował jego brat i kolega z zespołu - Verdine White. W mediach społecznościowych pojawił się post, według którego White został znaleziony martwy w noworoczny poranek.

- Najdrożsi Przyjaciele Rodziny i Fani... Nasza rodzina jest dziś załamana stratą niesamowitego i utalentowanego członka rodziny, naszego ukochanego brata Fredericka Eugene'a "Freddie'ego" White'a. Dołącza do naszych braci Maurice'a, Montego i Ronalda w niebie, i gra teraz na bębnach z aniołami! Dziecięcy artysta, członek EWF ORIGINAL 9, ze złotymi płytami w wieku 16 lat! Był bratem numer 4 w rodzinnym składzie. Ale poza tym, w domu był wspaniałym bratem - zabawnym i psotnym! Zawsze mogliśmy na niego liczyć, w każdej sytuacji. Będzie żył w naszych sercach na zawsze. Spoczywaj w mocy kochany Freddie! Dziękujemy wszystkim za miłość, modlitwy i wsparcie w tym czasie. Szybuj wysoko kochany braciszku, kochamy cię aż do blasku gwiazd i z powrotem!

Nie podano przyczyny śmierci muzyka.

Fred White: osiągnięcia artystyczne perkusisty

Fred White urodził się 13 stycznia 1955 roku w Chicago. Zaczął grać na perkusji w młodym wieku, współpracując między innymi z Donną Hathaway. W 1974 roku dołączył do Earth, Wind & Fire. Był perkusistą zespołu w czasie, kiedy grupa odnosiła największy sukces, zdobywając złoto i platynę za kolejne albumy, nagrody Grammy i wysokie miejsca na listach przebojów. White występował w kapeli do roku 1983. W 2000 roku grupa Earth, Wind & Fire została wprowadzona do  Rock & Roll Hall of Fame.

White grał także na albumach takich wykonawców jak Linda Ronstadt, Little Feat, Deniece Williams, The Emotions, Ramsey Lewis i Jennifer Holliday.

loader

RadioZET.pl/Deadline