Zamknij

Enej w Radiu ZET ze świątecznym hitem. „Zapominamy o tym, żeby spotkać się z drugą osobą”

07.12.2022 10:58

Enej zaprezentował ostatnio świąteczną płytę, którą promuje singiel „Jedna z chwil”. Piotr „Lolek” Sołoducha gościł w Radiu ZET, gdzie opowiedział o najnowszej piosence i jej znaczeniu. „Opowiada ona o relacjach. Tego czasu w życiu dorosłym jest tak mało, że potrafimy te relacje łatwo zaprzepaścić i je zgubić” – zdradził muzyk w rozmowie z Magdą Barczyk.

Enej
fot. Radio ZET

„Kolędy z pierwszą gwiazdą” to tytuł najnowszego albumu grupy Enej, która po raz pierwszy w swojej dwudziestoletniej już karierze stworzyła muzykę świąteczną. Co zespół chce przekazać w swoim nowym singlu? Piotr „Lolek” Sołoducha zdradził w „Plus +- Minus Liście Radia ZET Extra” w Radiu ZET.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Enej w Radiu ZET ze świątecznym hitem. „Zapominamy o tym, żeby spotkać się z drugą osobą”

Świąteczny utwór „Jedna z chwil”, który w Mikołajki usłyszeli po raz pierwszy słuchacze Radia ZET, porusza bardzo ważny temat.

 Po raz pierwszy w naszej działalności muzycznej podjęliśmy rękawicę, aby napisać i nagrać piosenkę świąteczną. Opowiada ona o relacjach. Tego czasu w życiu dorosłym jest tak mało, że potrafimy te relacje łatwo zaprzepaścić i je zgubić. Zapominamy o najprostszych rzeczach. O tym, żeby spotkać się z drugą osobą, porozmawiać i powspominać. Mamy nadzieję, że takim energetycznym stylem wszystkich słuchaczy jeszcze bardziej wprowadzimy w ten piękny, świąteczny czas – powiedział Sołoducha w Radiu ZET.

Świąteczny Konwój Radia ZET rusza w trasę. Gdzie i kiedy się pojawi?

Muzyk zespołu Enej nie ukrywa, że najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne.

Mamy dużo koncertów zaplanowanych do końca stycznia. W salach, plenerowe, jarmarki. Walizka jest spakowana na takie wyjazdy. Niekoniecznie jesteśmy wtedy bardzo pomocni w naszych domach. Z drugiej strony można powiedzieć „uff”, że omijamy cały ten szał zakupowy, ale na pewno nie wymigamy się od takich klasycznych obowiązków przed samymi świętami. Tak wygląda nasz zawód. Chętniej jesteśmy na tych walizkach i koncertujemy, niż stoimy w kolejkach po zakupy. Całą magię świąt i tak będziemy czuć poprzez to, że nagramy się tych kolęd, a później całą tę magię przeniesiemy do naszych domów.