Zamknij

Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo. Prezydent jest z niej dumny

02.12.2022 11:50

Wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy otrzymała albańskie obywatelstwo. Zdaniem prezydenta Albanii Bajrama Begaja robiąc międzynarodową karierę i angażując się w ważne problemy społeczne, artystka sprawiła, że cały kraj jest z niej dumny.

Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo. Prezydent jest z niej dumny
fot. Evan Agostini/Invision/East News

Dua Lipa jest córką emigrantów kosowsko-albańskiego pochodzenia. Jej rodzice opuścili Kosowo w 1992 roku, kiedy w tamtejszym rejonie zaczęły narastać napięcia na tle terytorialnym. Osiedlili się w Wielkiej Brytanii, choć nigdy nie zamierzali osiedlać się tam na stałe. Gdy Lipa otrzymała dyplom ukończenia szkoły podstawowej, jej rodzice kupili bilety do domu. Nie sądzili, że dom ich córki jest w Wielkiej Brytanii.

Dua Lipa wróciła do Londynu jako nastolatka.

Dla [moich rodziców — red.] to musiał być rollercoaster emocji. Dla mnie to był najlepszy czas w życiu — przyznała piosenkarka w BBC News.

Na Wyspach Brytyjskich czuła się wspaniale, ale nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach. Od kiedy jej utwory zaczęły podbijać listy przebojów, Lipa stara się zaznaczać, jak bliska jej sercu jest Albania.

Zobacz także: Dua Lipa ze światowym rekordem. Wokalistka pobiła piosenkę z 1997 roku

Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo

Jej przywiązanie do albańskiego dziedzictwa zostało w końcu nagrodzone. Niedawno piosenkarka opublikowała na Twitterze zdjęcia z urzędu miasta Tirany, gdzie otrzymała albańskie obywatelstwo. Prezydent Bajram Begaj skorzystał z okazji, by wyrazić swoją wdzięczność wobec piosenkarki za promowanie albańskiej kultury i mówienie o palących problemach społecznych.

Dziękuję, prezydencie Bajramie Begaju i burmistrzu Erionie Veliaju, za ten honor — napisała Dua Lipa.

Źródła: RadioZET.pl/BBC.com