Dominik Kuta nie żyje. Były członek „Czerwonych gitar” miał 71 lat

08.03.2023 12:01

Dominik Kuta nie żyje. O śmierci byłego członka zespołu „Czerwone gitary” i byłego męża aktorki Laury Łącz poinformował Zbigniew Hołdys. Okoliczności śmierci muzyka nie są znane.

Dominik Kuta nie żyje
fot. shutterstock.com Martyn Jandula

Dominik Kuta był gitarzystą, utalentowanym multiinstrumentalistą oraz kompozytorem. Zadebiutował w połowie lat 60., ale cała Polska poznała go bliżej w 1970 roku, kiedy dołączył do „Czerwonych gitar”. Chociaż w zespole działał przez rok, to zdecydował się nie rezygnować z kariery muzycznej.

Zobacz także: Benedykt Radecki nie żyje. Perkusista zespołu Dżamble miał 74 lata

Dominik Kuta nie żyje. Członek „Czerwonych gitar” miał 71 lat

- Dominik Kuta sobie poszedł... Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek... - napisał Zbigniew Hołdys za pośrednictwem Facebooka i Twittera.

Dominik Kuta w „Czerwonych gitarach” występował pod pseudonimem Dominik Konrad. Pełnił funkcje gitarzysty, wokalisty, flecisty i pianisty. Zespół, dzięki talentowi muzyka, przygotował album „Na fujarce”, który przypodobał się krytykom.

Po opuszczeniu „Czerwonych gitar” Dominik Kuta współpracował też z zespołami „Capella” i „Quorum”. Współtworzył również grupę „Rodzina Pastora” i „Grupę Dominika”.

Dominik Kuta był też znany jako mąż Laury Łącz. W 1972 roku sformalizowali swój związek. Byli razem przez siedem lat. Mimo rozstania aktorka często mówiła, że gitarzysta był miłością jej życia.

- Gdyby nie obiektywne przeszkody, pewnie bylibyśmy razem aż do śmierci – wspominała Laura Łącz.

Dominik Kuta miał 71 lat. Nie jest znana przyczyna jego śmierci. Na razie nie podano też szczegółów dotyczących pogrzebu.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News