Zamknij

Christine McVie nie żyje. Wokalistka Fleetwood Mac miała 79 lat

Joanna Chojnacka
30.11.2022 22:21

Christine McVie nie żyje. Wokalistka legendarnej formacji rockowej Fleetwood Mac miała 79 lat.  Artystka chorowała.

Christine McVie
fot. Backgrid/East News

Christine McVie nie żyje. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, członkini kultowej formacji rockowej Fleetwood Mac. W okresie świetności kapeli - w latach 70. - dzieliła w zespole obowiązki wokalne oraz pisanie hitów ze Steviem Nicksem oraz Lindsey Buckingham.

Christine McVie nie żyje. Wokalistka Fleetwood Mac miała 79 lat

Znana artystka zmarła w wieku 79 lat po krótkiej chorobie. Śmierć McVie potwierdziła jej rodzina oraz przyjaciele z zespołu.

- W imieniu rodziny Christine McVie z ciężkim sercem informujemy o jej śmierci. Odeszła w spokoju w szpitalu dziś rano. Chorowała krótko. W ostatnich chwilach towarzyszyła jej rodzina - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

- Chcielibyśmy, żeby wszyscy zachowali Christine w swoich sercach i pamiętali o życiu niesamowitej kobiety i szanowanej muzyczki, którą kochano na całym świecie.

Także zespół Fleetwood Mac pożegnał swoją wieloletnią członkinię - Nie ma słów, aby wyrazić nasz smutek z powodu śmierci Christine McVie. Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i utalentowana ponad wszelką miarę - piszą muzycy. - Była najlepszą muzyczką, jaką mogliśmy mieć w swoim zespole i najlepszą przyjaciółką, jaką można mieć u boku. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy żyć obok niej - czytamy dalej. 

Christine McVie nie żyje. Kim była artystka?

McVie zaczęła grać na pianinie jako czterolatka. Po 7 latach zdecydowała, że chce być profesjonalną muzyczką. Kiedy zaczęła pobierać lekcje, uznała, że chce pisać własne utwory. Wówczas silnie zainspirowała się rock and rollem i to właśnie w tym gatunku tworzyła.

Podczas studiów dołączyła do bluesowego Sounds of Blue. Na zgliszczach formacji powstała kolejna również z McVie w składzie - Chicken Shack. W zespole grała na pianinie i śpiewała.

Przełomowy moment w życiu artystki nastąpił w 1969 roku. Wówczas McVie poznała basistę Fleetwood Mac, Johna McVie. Para wzięła ślub.

McVie jest trzecią osobą ze składu Fleetwood Mac, która zmarła w ostatnim czasie. W lipcu 2020 roku fani zespołu pożegnali gitarzystę i współtwórcę formacji Petera Greena. Z kolei pod koniec czerwca 2022 roku odszedł Brett Tuggle, klawiszowiec formacji znany również ze współpracy z Davidem Lee Rothem.

RadioZET.pl/Deadline