Charlie Thomas nie żyje. Legendarny muzyk miał 85 lat

07.02.2023 11:32

Zmarł Charlie Thomas - amerykański wokalista głównie związany z zespołem The Drifters. Odszedł w wieku 85 lat. Co było przyczyną śmierci muzyka?

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images

31 stycznia 2023 roku odszedł Charlie Thomas. Był amerykańskim wokalistą, który zasłynął dzięki współpracy z zespołem The Drifters. Miał 85 lat.

Charlie Thomas nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć artysty potwierdził Peter Lemongello Jr. - przyjaciel Thomasa, który również jest piosenkarzem. Muzyk odszedł w Bowie w stanie Maryland.

Według Lemongello Jr. Thomas zmarł przez raka wątroby.

Charlie Thomas urodził się 7 kwietnia 1937 roku w Lynchburg w stanie Wirginia. Thomas w młodym wieku zaczął występować jako wokalista. Śpiewał z grupą The Five Crowns w Apollo Theatre w 1958 roku. George Treadwell zwolnił wówczas swój zespół o nazwie The Drifters. Zwerbował wtedy członków The Five Crowns, by założyć nową kapelę o nazwie The Drifters.

Charlie Thomas: najważniejsze osiągnięcia

Thomas śpiewał na pierwszym wydawnictwie nowej odsłony grupy, które ujrzało światło dzienne w 1959 roku. Mowa o utworze "There Goes My Baby", który stał się hitem. Zmarły muzyk śpiewający tenorem był wokalistą wiodącym w dwóch z 40 największych przebojów grupy: "Sweets for My Sweet" i "When My Little Girl Is Smiling". Współtworzył takie szlagiery jak "Under The Boardwalk", "Up on the Roof" czy "Saturday Night at the Movies".

Był związany z The Drifters przez ponad 60 lat. Koncertował z grupą, dopóki nie zamknięto klubów przez pandemię koronawirusa. Podobnie jak w przypadku większości grup wokalnych z końca lat 50. skład zespołu bardzo często się zmienia. Powstało też wiele kapel, których założycielami byli członkowie The Drifters. Thomas poszedł podobną drogą zostając frontmanem grupy Charlie Thomas Drifters.

W 1988 roku Thomas został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek The Drifters. Rok później otrzymał nagrodę Pioneer Award od Fundacji Rhythm and Blues.

Charlie Thomas pozostawił żonę Ritę Thomas, córki, Crystal Thomas Wilson i Victorię Green, synów Charliego Jr., Michaela Sidbury'ego i Briana Godfreya oraz wielu wnuków i prawnuków.

loader

RadioZET.pl/Deadline