Beyoncé pobiła rekord. Nikt nie zdobył więcej statuetek Grammy

06.02.2023 10:22

Beyoncé zostawiła swoją konkurencję daleko w tyle. Artystka zdobyła w swojej karierze więcej statuetek Grammy niż jakikolwiek inny artysta. Tym samym odebrała tytuł rekordzisty Georgowi Soltiemu, który swoją kolekcję nagród Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji powiększał od lat 60.

Beyoncé pobiła rekord. Nikt nie zdobył więcej statuetek Grammy
fot. Chris Pizzello/Invision/East News

Beyoncé będzie potrzebowała bardzo dużo miejsca, by pomieścić wszystkie swoje muzyczne trofea. Gwiazda, która jeszcze w tym roku zaśpiewa na PGE Narodowym, oficjalnie pobiła rekord w największej liczbie zwycięstw statuetek Grammy. To wyjątkowy i niezwykle ważny moment w jej karierze.

Zobacz także: Beyonce przyjedzie do Polski. Artystka zapowiedziała Renaissance World Tour 2023

65. ceremonia wręczenia nagród Grammy. Beyoncé triumfuje

Beyoncé zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu osób nagrodzonych największą liczbą statuetek Grammy. W niedzielę artystka odebrała 32. statuetkę w swojej karierze — tym razem została wyróżniona w kategoriach dla najlepszego nagrania dance, r&b i albumu elektronicznego. Tym samym pobiła rekord, który do tej pory należał do Goerga Soltiego.

Solti od lat 60. powiększał swoją kolekcję nagród, które zdobywał w kategoriach przeznaczonych dla albumów i nagrań operowych. Po 40. edycji ceremonii najczęściej nagradzanym artystą w historii Grammys. Tym sukcesem cieszył się, dopóki nie wygryzła go Beyoncé.

Czuję się bardzo wdzięczna i przepełnia mnie radość napisała na Instagramie piosenkarka..

Nie jest to jedyne zestawienie, w którym króluje Beyoncé. Żona Jaya-Z może się poszczycić także największą liczbą nominacji — zdobyła ich aż 88.

loader

Źródła: RadioZET.pl