Zamknij

Adele nie może się poruszać: "Musiałam człapać". Co dolega gwieździe?

04.01.2023 16:31

Fani Adele zaniepokoili się dziwnym chodem gwiazdy podczas sylwestrowego występu w Las Vegas. Piosenkarka wyznała, na co choruje.

Adele
fot. Adele / Columbia Records/Ferrari Press/East News

Co dzieje się z Adele? Podczas jednego z ostatnich koncertów wyraźnie było widać, że brytyjska gwiazda ma problemy z poruszaniem się. Piosenkarka przyznała, że w czasie występu musiała "człapać" oraz potwierdziła, na jaką dolegliwość cierpi.

Adele: piosenkarka cierpi na bolesną chorobę

Adele, to brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, która zyskała międzynarodową sławę dzięki swojemu głębokiemu i emocjonalnemu głosowi. Jej popularność zaczęła się w 2008 roku wraz z debiutanckim albumem, który zdobył uznanie krytyków oraz dużą popularność na całym świecie. Od tej pory Adele jest jedną z najważniejszych artystek współczesnej muzyki pop, a na jej koncerty zawsze przychodzą tłumy.

Nie inaczej było podczas sylwestrowego występu w Las Vegas. Jak podaje Daily Star, podczas koncertu Adele dziwnie się poruszała. Piosenkarka wyznała tłumom fanów, że ma kłopoty z plecami.

Ostatnio muszę człapać, ponieważ daje o sobie znać rwa kulszowa.

To nie pierwszy raz, kiedy Adele boryka się z bólem pleców. W rozmowie z Face wyznała, że problemy zaczęły się w wieku 15 lat po tym, jak podczas kichania wypadła jej dysk.

Przez mniej więcej połowę życia naprawdę boli mnie kręgosłup. Ból pojawia się, zwykle z powodu stresu lub złej postawy.

Adele przyznała, że utrata wagi i intensywny program ćwiczeń, w tym praca nad mięśniami pleców, pomogły złagodzić niektóre problemy z kręgosłupem.

Adele choruje na rwę kulszową: co to jest?

Rwa kulszowa to zespół bolesnych objawów, które pojawiają się w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, a dokładniej w okolicach kulszowych. Objawy te mogą obejmować ból w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, promieniujący do pośladków i ud, a także do nóg i stóp. Może też wystąpić osłabienie lub drętwienie kończyn dolnych, a także trudności z poruszaniem się. Rwa kulszowa może być spowodowana różnymi przyczynami, takimi jak: urazy, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, stany zapalne, a także choroby układu nerwowego. Leczenie rwy kulszowej może obejmować zarówno leczenie farmakologiczne, jak i fizjoterapię. W ciężkich przypadkach konieczne może okazać się także leczenie chirurgiczne.

Miejmy nadzieję, że kolejne występy Adele, która obecnie przebywa na rezydencji w Las Vegas, obejdą się bez utrudniającego jej pracę bólu.

loader

RadioZET.pl/Daily Star/Face