Zamknij

Joanna Kulig śpiewa „Związane mam ręce”. Piękny cover przedwojennej piosenki

Redakcja
21.01.2019 11:54

Joanna Kulig zaśpiewała kultowy utwór „Związane mam ręce”, którą przed wojną śpiewali Hanka Ordonówna i Mieczysław Fogg. Nowa wersja polskiej aktorki znalazła się na płycie „Fogg — Pieśniarz Warszawy” Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.

Joanna Kulig Związane mam ręce
fot. Rafał Wielgus/MPW

Joanna Kulig — „Związane mam ręce”. Cover przedwojennej piosenki

Joanna Kulig zaśpiewała „Związane mam ręce”, jedną z najsłynniejszych przedwojennych piosenek, którą wykonali m.in. Mieczysław Fogg, a w oryginale Hanka Ordonówna. Muzykę skomponował Ralph Benatkzy, a autorem tekstu jest Hans Weigel.

Zobacz także

Cover w wykonaniu Joanny Kulig to kolejny singiel promujący płytę „Fogg — Pieśniarz Warszawy” z repertuaru Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Album ukazał w lipcu 2018 roku i zdążył się już pokryć złotem.

Mieczysław Fogg jako klasyk jest wart ciągłego przypominania. Dodatkowo moje nowe opracowania piosenek z jego repertuaru to nie jest próba rekonstrukcji historii, lecz dialogowanie z nią poprzez pryzmat współczesnego krajobrazu muzycznego. W naszym projekcie chcemy, żeby stare było nowe — mówi Marcin Masecki.

Joanna Kulig i muzyka

Joanna Kulig to dziś jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Świetna rola w „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego sprawiła, że 36-latka zaczęła być rozpoznawalna także za granicą. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Joanna Kulig początkowo chciała związać swoją przyszłość przede wszystkim z muzyką. Wiele lat temu wystąpiła nawet w „Idolu”.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK