Zamknij

Znany raper aresztowany. Miał wymachiwać bronią i grozić morderstwem

10.08.2022 13:41
Fetty Wap
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Fetty Wap, znany amerykański raper został aresztowany. Artysta miał wymachiwać bronią i grozić morderstwem innemu mężczyźnie.

Fetty Wap, a właściwie Willie Maxwell II to młody amerykański raper i autor tekstów pochodzący z Paterson w stanie New Jersey. Artysta zaczął interesować się muzyką niedawno - tworzy od 2013 roku.

Fetty Wap został aresztowany przez FBI. Miał grozić bronią innemu mężczyźnie

Jego debiutancki singiel "Trap Queen" wydany w 2014 roku na początku nie przyniósł mu wielkiego sukcesu, jednak dziś pokrył się platyną a na platformie SoundCloud odtworzono go 130 milionów razy. Z czasem został także pierwszym raperem z trzema piosenkami w pierwszej 20 miejsc na liście Billboard od czasów Eminema.

Mimo owocnej kariery raper ma na koncie także wiele procesów sądowych. Dotyczą one praw autorskich, zniesławienia, uszkodzenia mienia czy napaści. W 2017 roku artysta został aresztowany za stwarzanie zagrożenia na drodze, jazdę po pijanemu, brak licencji na jazdę motocyklem oraz udział w nielegalnych wyścigach. 4 lata później oskarżono go o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i dystrybucją narkotyków.

Raper Fetty Wap znowu aresztowany

Do listy zarzutów karnych wobec Fetty'ego Wapa dołącza kolejny. Jak donosi TMZ, artysta został aresztowany przez przedstawicieli FBI w New Jersey.

Raper miał w grudniu 2021 odbyć niepokojącą rozmowę na FaceTime. Podczas konwersacji z niejakim Johnem Doe, artysta miał wymachiwać pistoletem przed kamerą i grozić rozmówcy, że go zabije.

Doe zeznał pod przysięgą, że raper nazwał go szczurem i powtarzał zdanie, że zabije jego i jego bliskich.

RadioZET.pl/NME