Zamknij

Znany polski perkusista metalowy walczy o życie. Muzyk zwrócił się do fanów o pomoc

01.07.2022 12:23
Michał Kowal
fot. zrzutka.pl/Michał Kowal/Zrzut z ekranu

Michał Kowal, metalowy perkusista znany z grup Mord’A’Stigmata i Blaze of Perdition zachorował na raka. Nowotwór jest złośliwy. Muzyk prosi o pomoc w leczeniu.

Michał Kowal znany także jako DQ to ceniony perkusista udzielający się od lat w licznych formacjach metalowych. Muzyk grał w grupie Thy Worshiper, nagrał płytę "Zabobony" z zespołem Popiół, zasilał także skład blackmetalowej Arkony czy formacji Mord'A'Stigmata i Morowe.

Michał Kowal z Blaze of Perdition zachorował na raka. Powstała zbiórka na leczenie

Z zespołem Blaze of Perdition artysta nagrał płytę "The Harrowing of Hearts" w 2020 roku. Muzyk jakiś czas temu zniknął z mediów społecznościowych. Teraz poinformował fanów o swojej chorobie.

Ceniony w środowisku metalowym artysta wyznał z trudem, że na początku 2022 usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy tarczycy z przerzutami.

Jak pisze artysta:

Przychodnie, lekarze, szpitale, operacja wszystko to wykluczyło mnie z życia zawodowego, odebrało źródło dochodów i szanse na realizację wielu planów w tym również tych związanych z moją muzyczną przygodą.

Kowal przeszedł operację usunięcia tarczycy i węzłów chłonnych po prawej stronie szyi. Jednak to nie koniec walki o zdrowie muzyka. Lekarze zdiagnozowali kolejne zajęte nowotworem tkanki.

Perkusista Blaze of Perdition, Morowe, Mord'A'Stigmata prosi o pomoc w walce z rakiem

Niestety terminy zabiegów są bardzo odległe. Artysta wyznał, że lekarze nie są w stanie ich dzisiaj wyznaczyć, a nawet wspominają o czekaniu aż 2 lat. W przypadku złośliwej choroby nowotworowej czas bywa kluczowy, stąd prośba perkusisty o pomoc.

Wszyscy wiemy, jak istotny jest czas w przebiegu choroby nowotworowej, tym bardziej jeśli chodzi o nowotwór złośliwy. Jest to czas, którego nie mam. Jedynym wyjściem i szansą dla mnie jest leczenie prywatne. Wiąże się to niestety z kosztami znacznie przewyższającymi moje możliwości finansowe - koszty operacji, wizyty lekarskie, dojazdy, leki, dieta.

Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi prosić o pomoc w takiej formie. Jednak zdałem sobie sprawę z tego, że bez Waszej pomocy nie będzie już o co walczyć. Wasze wsparcie pomoże mi w zakończeniu planowanego leczenia wstępnego oraz da szansę na pełne wyzdrowienie.

Cel zbiórki to 30 tysięcy złotych. Póki co Kowalowi udało się uzbierać niecałą 1/3 tej kwoty. Jeśli chcecie pomóc artyście w walce z chorobą, link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.