Zamknij

Zespół Playboys miał wypadek. W auto gwiazd disco polo uderzył pijany kierowca. "Ponad 2 promile"

26.07.2021 15:04

Playboys, popularny zespół z nurtu disco polo, poinformował fanów, że w drodze na koncert miał poważny wypadek samochodowy. W ich auto uderzył pijany kierowca. W jakim stanie są członkowie Playboys?

Zespół Playboys
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/ EAST NEWS

Disco polo to gatunek, który w ostatnich latach nie tylko odzyskał popularność i sympatię słuchaczy, ale wręcz zdominował wielkie imprezy. Stacje telewizyjne dostrzegły renesans gatunku "muzyki chodnikowej" i obecnie gwiazdy disco występują na największych krajowych imprezach obok przedstawicieli innych nurtów muzycznych. Czołowe gwiazdy, takie jak Zenon Martyniuk czy zespół Weekend, na dobre zadomowiły się na głośnych festiwalach, robią wielką karierę i zarabiają duże pieniądze. Nawet grupy nieco mniej znane nie mogą narzekać na propozycje koncertowe i zainteresowanie fanów.

Jedną z takich grup jest zespół Playboys, który na polskim rynku funkcjonuje od 2013 roku. Mogą pochwalić się szerokim gronem odbiorców, na swoim koncie mają między innymi piosenkę "Ja w to nie wierzę", która okazała się hitem, w serwisie YouTube teledysk odtworzono ponad 31 milionów razy. Nic zatem dziwnego, że trzech przyjaciół w sezonie letnim często koncertuje. To właśnie podczas podróży na kolejny występ miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja. Grupa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że nie dotrze na występ z powodu groźnego wypadku samochodowego. W auto zespołu uderzył pojazd prowadzony przez pijanego kierowcę. Niezbędna była interwencja lekarzy.

Zespół Playboys miał wypadek samochodowy. W auto gwiazd disco polo uderzył pijany kierowca

Na oficjalnym profilu zespołu Playboys na Facebooku pojawiło się oświadczenie zespołu, w którym członkowie wyjaśnili, że nie dotarli na występ z powodu niebezpiecznego wypadku, w jakim brali udział. Po raz kolejny kierowca, który wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności, niemal doprowadził do tragedii.

- Pragniemy przeprosić wszystkich, którzy czekali wczoraj na nasz koncert, jaki miał odbyć się na Imprezie zamkniętej w Sierpcu, niestety po raz pierwszy w historii naszego zespołu nie udało nam się dojechać! Powód to brawura i sytuacja na drodze, której nie mogliśmy przewidzieć i zapobiec! Ponad 2 promile alkoholu sprawcy wypadku, który około godziny 21:07 uderzył w nasze zespołowe Auto! - czytamy.

Członkowie Playboys nie mają wątpliwości, że mieli dużo szczęścia i sytuacja mogła zakończyć się o wiele gorzej.

- Jedno jest pewne, gdyby nie solidna konstrukcja naszego auta i sprzęt muzyczny w case'ach w tylnej części samochodu, ktoś inny nie musiał mieć tyle szczęścia! Na ten moment nikt z zespołu "poważnie" nie ucierpiał! Dwóch członków naszego zespołu, tj. Lider Kuba Urbański i Perkusista Kuba Kusiński przejdą w dniu dzisiejszym badania. W dniu wczorajszym jednemu, jak i drugiemu została udzielona pomoc medyczna! - podsumowali.

Miejmy nadzieję, że zespół szybko powróci na scenę w pełni zdrowia.

loader