Zamknij

Czy to koniec zespołu HEY? Jest komentarz Katarzyny Nosowskiej

Redakcja
12.10.2017 14:31

Przypomnijmy, że HEY obchodzi w tym roku wielki jubileusz 25-lecia. Od jakiegoś czasu krążą jednak plotki, że jeden z najsłynniejszych polskich zespołów może już wkrótce zawiesić działalność. W wywiadzie dla Open FM liderka grupy postanowiła skomentować całą sprawę.

Czy to koniec zespołu HEY? Jest komentarz Katarzyny Nosowskiej
fot. Adam STASKIEWICZ/EAST NEWS

Zespół HEY był dziś gościem redakcji Open FM w studiu Wirtualnej Polski. W trakcie wywiadu fani mieli okazję zadawać swoje pytania. Jedna z internautek postanowiła zapytać formację o przyszłość.

Katarzyna Nosowska przyznała w rozmowie, że grupa podjęła decyzję o zawieszeniu działalności po 25 latach. Nie zdradziła, ile dokładnie potrwa przerwa. Potwierdziła jednak, że nie będzie to krótki czas.

Do zawieszenia dojdzie zaraz po zakończeniu jesiennej trasy.

Nadchodząca trasa koncertowa

„Fayrant Tour” – tak brzmi listopadowa i grudniowa trasa składająca się z siedmiu występów w największych halach koncertowych w Polsce. Koncerty będą obfitować w wiele niespodzianek. Pojawią się też goście i mniej znane utwory z repertuaru HEY. Na czas tournée do składu dołączy po wielu latach nieobecności Piotr Banach, założyciel formacji.

Szczegóły dotyczące trasy znajdziesz tutaj.

25 lat na scenie

Grupa z Katarzyną Nosowską na czele gra nieprzerwanie od 1992 roku. W ciągu 25-letniej kariery nagrali jedenaście albumów, z których wiele pokryło się kilkukrotną platyną w Polsce. Ostatnia ich płyta „Błysk” została wydana w kwietniu 2016 roku.

Zespół zasłynął chociażby z takich utworów jak „Teksański", „List”, „Sic!”, „Mimo Wszystko”, „Cisza, ja i czas” czy „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”.

HEY i Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii prestiżowych nagród Fryderyk. Zdobyli łącznie 23 statuetki.

RadioZET.pl/gwiazdy.wp.pl/PK