Zamknij

1. rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Nowy singiel z Kayah w sieci!

Redakcja
22.05.2018 12:08

Rok temu, 22 maja 2017 roku, zmarł Zbigniew Wodecki. Pod koniec swojego życia jeden z najsłynniejszych polskich artystów pracował nad nową muzyką. W dniu 1. rocznicy śmierci ukazała się piosenka „Chwytaj dzień”, w której możemy usłyszeć także Kayah. Singiel zapowiada album „Dobrze, że jesteś”. Ukaże się on już w środę, 23 maja.

Zbigniew Wodecki
fot. LUKASZ GDAK/POLSKA PRESS/East News

Zbigniew Wodecki i Kayah — Chwytaj dzień. Nowa piosenka

W ostatnich miesiącach swojego życia Zbigniew Wodecki pracował nad nowymi utworami, których nie zdążył jednak dokończyć. Dokładnie rok po jego śmierci opublikowano wspólny utwór zmarłego artysty i Kayah zatytułowany „Chwytaj dzień”.

Napisany przez Jacka Cygana singiel zapowiada niedokończoną płytę Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”. W pracach nad wydawnictwem wzięli udział m.in. Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert i wspomniana już Kayah. Ostatni album Wodeckiego z 13 utworami ukaże się już 23 maja.

„Dobrze, że jesteś” to album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla tekściarzy. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie — mówi o nowym albumie Kasia Wodecka-Stubbs, córka zmarłego muzyka.

W internecie pojawił się także oficjalny teledysk promujący utwór „Chwytaj dzień”. Możemy zobaczyć w nim Kayah oraz wiele archiwalnych ujęć Zbigniewa Wodeckiego.

Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa… Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką, i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień! — powiedziała Kayah.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tomasz Organek: Zbigniew Wodecki wzbudzał uśmiech na twarzy [WYWIAD]

Zbigniew Wodecki i jego wielka kariera

Zbigniew Wodecki — piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista, aktor. Przez wielu nazywany legendą polskiej sceny muzycznej. W trakcie wieloletniej kariery nagrał wiele świetnych płyt i stworzył niezapomniane hity takie jak „Chałupy Welcome To”, „Pszczółka Maja” „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj Mi Tak” czy „Izolda”. Powrócił do świata muzyki z bardzo dobrze przyjętym albumem „1976: A Space Odyssey” w 2015 roku. Dzieło zgarnęło dwa prestiżowe Fryderyki.

Na początku maja 2017 roku artysta przeszedł operację wszczepienia bypassów. Kilka dni później doznał udaru mózgu. Zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat.

RadioZET.pl/PK