Zamknij
Męskie Granie
  • Mery Spolsky
  • Monika Brodka
  • Kuba Sienkiewicz
  • 10 Zobacz
fot. MAREK ZAJDLER/East News

Wykształcenie muzyczne wśród osób, które znamy ze sceny to rzadkość. Kim byliby polscy artyści, gdyby nie znaleźli fanów swojej muzyki?

Jak czytamy na portalu prawo.pl, z badań Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Work Service S.A wynika, że aż 53 procent ankietowanych Polaków nie pracuje na stanowisku, który pokrywa się z ich wykształceniem. Co więcej, aż 51 procent ankietowanych odpowiedziało, że gdyby dziś stanęło przed wyborem szkoły, zmieniłoby kierunek nauki.

Wykształcenie polskich muzyków. Co robiliby znani artyści, gdyby nie występowali na scenie?

Artyści, których weźmiemy pod lupę w tym artykule, również nie zajmują się dziś pracą, którą miała zapewnić im szkoła. Jednak biorąc pod uwagę, że są kochani przez tysiące fanów i mogą żyć ze swojej pasji i talentu, w który nierzadko mało kto wierzył na początku ich drogi - pewnie nie narzekają.

Oczywiście wśród muzyków, na których koncerty uwielbiacie chodzić, roi się od artystów, którzy związali z dźwiękami także swoją edukację.

Dawid Podsiadło uczył się w szkole muzycznej gry na puzonie. Wyższe wykształcenie muzyczne posiada Zuzanna Jurczak znana jako sanah. Dziewczyna skończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w 2019 roku obroniła licencjat w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, dziś ma już na koncie muzyczną magisterkę. 

loader

RadioZET.pl/prawo.pl/Wikipedia/zyciorysy.info