Zamknij

Wrocław dopłacił do koncertu Dawida Podsiadły miliony? Wiadomo, ile kosztował występ

29.09.2022 11:47

Dawid Podsiadło zagrał koncert dla 40 tysięcy fanów. Radny miasta twierdził, że miasto dopłaciło do wydarzenia krocie. Wiemy, ile kosztował występ.

Dawid Podsiadło
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Dawid Podsiadło podczas swojej ostatniej trasy koncertowej odwiedził Wrocław. W Tarczyński Arenie pojawiło się aż 40 tysięcy fanów rozchwytywanego artysty. Po występie wokalisty, radny miasta, Robert Grzechnik opublikował kontrowersyjny wpis związany z finansowaniem wydarzenia.

Wrocław dopłacił miliony za koncert Podsiadły? Wiadomo, ile kosztował występ

Grzechnik poinformował, że Wrocław nie tylko nie zarobił na koncercie artysty, ale wręcz stracił krocie. Radny podał kwotę 2,2 milionów złotych.

Wówczas trudno było polemizować z wpisem Grzechnika, ponieważ dopiero niedawno ustalono, ile faktycznie pieniędzy wydanych na wydarzenie, wróciło do miasta.

Jak podaje portal Interia, Tarczyński Arena zarobiła 1,2 miliona złotych, a Strefa Kultury Wrocław, która współfinansowała wydarzenie - 760 628 zł. Oznacza to, że do koncertu dopłacono nie ponad 2 miliony, a około 300 tysięcy złotych.

Do koncertu Podsiadły we Wrocławiu miasto dopłaciło 300 tysięcy złotych

Miasto podaje, że dla Wrocławia to inwestycja, która wiąże się z dużą promocją. Podczas dużych wydarzeń kulturalnych w miejscowości przybywa turystów, którzy chętnie wydają pieniądze na hotele, wizytę w lokalnych knajpach czy muzeach.

Jak argumentuje słuszność organizacji koncertu, rzecznik prezydenta Wrocławia, Przemysław Gałecki:

Inwestycja, która zwraca się nie tylko w zwiększającej się liczbie kolejnych odwiedzających, ale także w odkrywaniu danego miejsca przez inwestorów lokujących tutaj swoje biznesy, dających miejsca pracy, budujących bazę podatkową. Dość powiedzieć, że takie działania pomogły ściągnąć do Wrocławia w ciągu ostatnich dwóch dekad blisko 300 światowych korporacji, które stworzyły grubo ponad 100 tysięcy miejsc pracy. Podobnie jeśli chodzi o nowych studentów - obecnie na wrocławskich uczelniach uczy się ponad 100 tysięcy osób i wciąż przybywa nowych mieszkańców. Według najnowszego spisu powszechnego awansowaliśmy na podium największych polskich miast - i to także suma działań związanych z ciągłą poprawą jakości życia w naszym mieście, ale także z promocją samej marki, jaką jest Wrocław.

Kolejny koncert we Wrocławiu, Dawid Podsiadło zagra 7 listopada w ramach trasy "POSTprodukcja". Tym razem muzyk wystąpi w Hali Stulecia.

loader

RadioZET.pl/Interia