Zamknij

Piękny gest Roda Stewarta. Wynajął i wyremontował dom dla uchodźców

20.10.2022 08:35

Legendarny brytyjski muzyk Rod Stewart postanowił pomóc rodzinie z Ukrainy. Wynajął dla uchodźców dom, wyremontował go i przystosował do zamieszkania.

Rod Stewart
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Rod Stewart dołączył do pomocy osobom z Ukrainy. Piosenkarz zagwarantował 7 uchodźcom uciekającym przed wojną mieszkanie. Potępił też stanowczo działania Putina.

Rod Stewart pomógł uchodźcom z Ukrainy

Od 24 lutego 2022 roku - wybuchu wojny w Ukrainie w pomoc ofiarom barbarzyńskiego ataku Rosji włączyło się wiele gwiazd z całego świata. Wśród nich pojawił się Rod Stewart.

Jak podaje Onet, muzyk wynajął, wyremontował i umeblował dom w hrabstwie Berkshire w południowej Anglii. Wszystko po to, by pomóc rodzinie z Ukrainy, która uciekła przed agresją Putina. Nowymi mieszkańcami angielskiego domu są Rostysław, Ołena i piątka ich dzieci. Stewart zapowiedział, że będzie opłacał czynsz za lokal przynajmniej rok.

Słynny piosenkarz ze szczegółami opowiedział o swoim hojnym geście w rozmowie z "Daily Mirror". Jak czytamy, rodzina, której pomógł muzyk to "uroczy i uprzejmi" ludzie. Stewart zaangażował się również w znalezienie pracy Rostysławowi.

Rod Stewart poruszony wojną w Ukrainie

Po ujrzeniu bestialstwa Rosjan wraz z żoną Penny Lancaster, postanowili pomóc osobom dotkniętym wojną. Stewart w mocnych słowach opisał swoje odczucia dotyczące obrazów z Ukrainy.

Nie da się tego opisać słowami. Bombardowanie szpitali, szkół, placów zabaw… To zło w najczystszej postaci.

Muzyk zdradził, że sceny z zaatakowanego kraju rezonowały w nim, budząc powojenne wspomnienia z dzieciństwa.

Urodziłem się tuż po wojnie, a w mojej rodzinie te wspomnienia są wciąż żywe. Nie przypuszczałem, że zobaczymy jeszcze kiedyś podobny dramat.

Na pomocy jednej rodzinie uchodźców z Ukrainy się nie skończyło. Stewart wysłał do okupowanego przez Rosję kraju trzy ciężarówki wypełnione artykułami pierwszej pomocy.

Żona artysty również skomentowała decyzję o pomocy Ukrainie.

Rod nie pochodzi z zamożnej rodziny czy uprzywilejowanego środowiska. Każdego dnia docenia to, gdzie dotarł. I zawsze stara się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jestem z niego bardzo dumna.

Za pomoc swoją wdzięczność okazała 7-osobowa rodzina z Ukrainy. W oficjalnym oświadczeniu podziękowała Stewartowi i jego najbliższym za "otwartość, hojność i wielkie serca". To nie pierwszy raz, kiedy muzyk zaangażował się w pomoc charytatywną. W 2016 roku otrzymał za działania dobroczynne tytuł szlachecki.

loader

RadioZET.pl/Onet/PAP