Zamknij

Witold Antkowiak z Duetu Egzotycznego nie żyje. Krzysztof Antkowiak pożegnał ojca

Joanna Chojnacka
13.01.2022 09:41

Witold Antkowiak nie żyje. Artysta był współtwórcą Duetu Egzotycznego. Dał się poznać słuchaczom dzięki hitom takim jak "W świat wertepami".

Znicz
fot. shuterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Witold Antkowiak nie żyje. Artysta był znany z przebojów takich jak "Czy pamiętasz ten dom" oraz "W świat wertepami". Ojciec Krzysztofa Antkowiaka współtworzył Duet Egzotyczny.

Witold Antkowiak nie żyje. Artysta miał 91 lat

O śmierci Witolda Antkowiaka poinformował jego syn - Krzysztof Antkowiak. Muzyk opublikował smutną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artysty. Miał 91 lat.

Z ogromnym smutkiem i żalem chciałbym Was powiadomić, że dziś zmarł mój ukochany tato, Witold Antkowiak.
Proszę, miejcie go w swojej pamięci.

Witold Antkowiak nie żyje. Kim był artysta?

Witold Antkowiak urodził się w Poznaniu w 1930 roku. Ukończył PSSM we Wrocławiu w klasie śpiewu i kontrabasu. Zadebiutował w Zespole Pieśni i Tańca Śląskiego Okręgu Wojskowego, a potem trafił do Chóru A Capella Rozgłośni Wrocławskiej Polskiego Radia.

W 1958 roku razem ze Zbigniewem Dziewiątkowskim stworzył Duet Egzotyczny, który wykonywał repertuar oparty na piosenkach z Ameryki Łacińskiej. Artysta regularnie występował w telewizji i Polskim Radiu.

Andrzej Czopek, przyjaciel rodziny w rozmowie z PAP podkreślił:

Współpracował z Zespołami Jana Walaska i Zygmunta Wicharego. Nagrał również kilkanaście piosenek z Orkiestrami Stefana Rachonia, Henryka Debicha, Bogusława Klimczuka oraz Zygmunta Mahlika.

Oprócz tego Antkowiak miał na koncie liczne sukcesy międzynarodowe. Nagrywał dla Le Chant du Monde z Paryża oraz Melodii z Leningradu. Występował w ZSRR, NRD, Finlandii, Francji, Szwecji oraz na Węgrzech.

Otrzymał również wiele nagród muzycznych. Między innymi za piosenkę "Czy pamiętasz ten dom" Nagrodę Specjalną na IV MFP w Sopocie, a za "W świat wertepami" pierwsze miejsce w Giełdzie TV.

RadioZET.pl/PAP