Zamknij

Wiktor Zatwarski nie żyje. Wokalista i aktor zmagał się z ciężką chorobą

01.09.2022 07:40

Wiktor Zatwarski nie żyje. Wokalista i aktor miał 86 lat. W listopadzie obchodziłby kolejne urodziny. Smutną informację przekazała jego córka, Ewa. Artysta zmagał się z ciężką chorobą.

Wiktor Zatwarski
fot. shutterstock.com Yaraslau Mikheyeu

Wiktor Zatwarski zmarł 31 sierpnia w wieku 86 lat. Artysta był znany z hitu „Srebrne wesele”. W ostatnich latach pojawiał się epizodycznie w takich serialach jak „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na Wspólnej” czy „Plebania”.

Zobacz także: Pogrzeb Piotra Szkudelskiego. Bliscy pożegnali perkusistę Perfectu [ZDJĘCIA]

Wiktor Zatwarski nie żyje

- Tatuś, Tata... Dzisiaj po ciężkiej i długiej chorobie odszedł mój Tata Wiktor Zatwarski. Brakuje mi słów, żeby opisać, co czuję... Tatusiu, tak bardzo chciałeś żyć. Wielokrotnie udowadniałeś, że można oszukać przeznaczenie. Nigdy nie znałam tak silnego człowieka. Do końca wierzyłeś, że jeszcze dużo przed Tobą. Twoja wiara dawała Ci siłę do walki z chorobami... - przekazała na Facebooku jego córka, Ewa.

- Mam wrażenie, że pojechałeś na dłuższą trasę koncertową i za jakiś czas zapukasz do drzwi... Tak jak wyjeżdżałeś jak byłam mała... Nie mówię żegnaj, mówię do zobaczenia.... Wierzę głęboko w to, że już tam w innym świecie zaśpiewałeś i opowiedziałeś parę swoich dowcipów – czytamy.

Wiktor Zatwarski ukończył PWST w Krakowskie, ukończył także Wydział Wokalny w PWSM. Zadebiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w roli Chochoła w „Weselu”. Grywał role dramatyczne oraz komediowe.

Artysta pojawiał się także w musicalach i komediach muzycznych. Współpracował z orkiestrami Polskiego Radia, a w latach 1969-1977 występował na festiwalach w Zielonej Górze, Sopocie, Kołobrzegu i Opolu. W 1969 roku otrzymał nagrodę Brązowego Pierścienia – na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej wykonał wtedy utwór „Jak na lato”.

W tym samym roku otrzymał także wyróżnienie za piosenkę „Srebrne wesele” na VII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To z tego utworu był najbardziej znany. Występował również za granicami Polski: ze swoimi recitalami odwiedził Kanadę, ZSRR, USA, Kanadę, Niemcy czy Bułgarię.