Zamknij

Wiktor Dyduła: kim jest finalista "The Voice of Poland 12"? [WIEK, INSTAGRAM, Youtube]

04.12.2021 18:30

Wiktor Dyduła, finalista "The Voice of Poland 12", jest jednym z faworytów do zwycięstwa w programie. Zdaniem wielu widzów to właśnie ten uczestnik może zgarnąć tytuł kolejnego Najlepszego Głosu w Polsce. Kim jest Wiktor Dyduła? Poniżej szczegóły na temat wieku, Instagrama, występu w "Idolu" i dotychczasowej kariery finalisty "The Voice of Poland 12".

Wiktor Dyduła
fot. Jan Bogacz / TVP

Wiktor Dyduła - kim jest finalista "The Voice of Poland 12"? Wiek, Instagram, Youtube, udział w "Idolu" i dotychczasowa kariera – sprawdzamy najważniejsze informacje o finaliście 12. edycji programu TVP.

Wiktor Dyduła: kim jest finalista "The Voice of Poland 12"? [WIEK, INSTAGRAM, Youtube]

Wiktor Dyduła ma 24 lat i ma kaszubskie pochodzenie. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Przywidz w województwie pomorskim. Śpiewa od najmłodszych lat, ponieważ jego rodzina słynęła z muzykalności i wspólnego śpiewania.

Finalista "The Voice of Poland 12" z drużyny Tomsona i Barona cieszy się dużą popularnością w social mediach. Jego konto na Instagramie pod nazwą @wiktor.dy obserwuje ponad 14 tysięcy osób.

Od wielu lat Wiktor Dyduła publikuje także covery w serwisie YouTube. 24-latek zaprezentował własne wersje utworów m.in. Dawida Podsiadły, Oasis, The Lumineers, Franka Sinatry, Cyndi Lauper czy Ralpha Kaminskiego.

Wiktor Dyduła: udział w "Idolu" i dotychczasowa kariera

Wiktor Dyduła rozpoczął przygodę w "The Voice of Poland 12" występem z utworem "Falling" Harry’ego Stylesa. W kolejnych etapach zachwycał zarówno widzów jak i jurorów. W półfinale zaśpiewał swój pierwszy singiel „Dobrze wiesz, że tęsknię”, który cieszy się największą popularnością ze wszystkich debiutanckich utworów finalistów 12. edycji.

Dla Wiktora Dyduły "The Voice of Poland 12" nie jest jednak pierwszym talent show, w którym miał okazję występować. W 2017 roku finalista "The Voice of Poland 12" pojawił się w "Idolu", gdzie zaśpiewał przebój "Sweater Weather" The Neighbourhood. Dotarł do drugiego etapu 5. edycji.

Prywatnie Wiktor Dyduła pracuje jako kelner w jednym z nadmorskich hoteli w Sopocie – znany tam jest jako "śpiewający kelner". Oprócz muzyki jest także ogromnym fanem piłki nożnej.

Finał "The Voice of Poland 12": kiedy i kto wystąpi? [FINALIŚCI]

Finał "The Voice of Poland 12" odbędzie się w sobotę, 4 grudnia o godz. 20:00. W ostatnim odcinku programu zmierzy się czterech finalistów:

loader

RadioZET.pl/mat.prasowe