Zamknij

WOŚP 2022. Znamy pierwszą gwiazdę finału. Kto wystąpi w Warszawie?

18.11.2021 09:44

WOŚP 2022. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w styczniu. Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się koncerty. Kto wystąpi?

WOŚP
fot. Jan Graczynski/East News

WOŚP 2022. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka gra już 30 lat. Podczas finałów tysiące wolontariuszy zbiera do puszek oznaczonych serduszkiem datki na wybrany wcześniej, szczytny cel. Finały WOŚP to też radość i koncerty - największy z nich odbywa się zwykle pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie - tak będzie również tym razem.

WOŚP 2022. Kto zagra podczas 30. Finału w Warszawie?

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Jurek Owsiak ogłosił, że ponownie jak we wcześniejszych latach scena główna WOŚP zostanie umieszczona w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki. Poznaliśmy również pierwszą gwiazdę, która zagra na jubileuszowym wydarzeniu.

Na warszawskiej scenie 30. Finału WOŚP usłyszymy grupę IRA. Występ zespołu będzie stanowił idealną klamrę dla 30 lat działalności Jurka Owsiaka. Formacja wystąpiła bowiem również podczas pierwszej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 1993 roku w Czymanowie. Członkowie zespołu od lat są wiernymi przyjaciółmi WOŚP.

WOŚP 2022. Cel zbiórki

Pieniądze zbierane podczas 30. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwsza zbiórka Fundacji dedykowana dziecięcej okulistyce.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – "IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta "Mój dom”, a następnie "1993” i koncertowa "Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: "Nadzieja”, "Mój dom”, "Bierz mnie”, "Wiara”, czy "California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

loader