Zamknij

Ukraiński utwór "Bayraktar" ma nowy teledysk. Żołnierze tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów

24.05.2022 14:01
Ukraiński utwór "Bayraktar" ma nowy teledysk. Żołnierze tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów
fot. kronika24.pl/Youtube

"Bayraktar" to utwór nawiązujący do nazwy dronów, które pomagają Ukrainie w walce z Rosją, ma nowy teledysk. W klipie widzimy żołnierzy tańczących na tle wraków rosyjskich czołgów.

24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie. Nasi sąsiedzi walczą z atakiem Putina już od 90 dni. Jak podaje brytyjski wywiad wojskowy, Rosja zwiększyła intensywność działań w Donbasie i osiąga tam lokalne sukcesy.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Dramatycznie wygląda sytuacja w Mariupolu. Jak donosi doradca mera miasta Peteo, w piwnicy jednego z tamtejszych bloków znaleziono ponad 200 zwłok. Ciała są w zaawansowanym stanie rozkładu, co skutkuje odorem w całej okolicy.

"Bayraktar" z nowym teledyskiem. Żołnierze ukraińscy tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów

Od początku wojny Ukraińcy próbują dodawać sobie otuchy także muzyką. Dużą popularnością cieszy się utwór "Bayraktar", który nawiązuje do nazw ukraińskich dronów, które pełnią kluczową rolę w obronie kraju.

Kawałek nawiązujący do Bayraktar TB2 - bezzałogowego rozpoznawczo-bojowego aparatu latającego produkcji tureckiej doczekał się nowego teledysku.

Grupa Sviatovid zaprezentowała klip do znanej w Ukrainie piosenki. Jak czytamy w poście autorów na Facebooku, tekst piosenki jest pełen czarnego humoru, a melodia łatwa do zapamiętania.

W teledysku widzimy ukraińskich żołnierzy, którzy tańczą na tle wraków rosyjskich czołgów.

Klip jest dostępny do obejrzenia poniżej: