Zamknij

Uczniowie z listą utworów na bal ósmych klas. Komentujący oburzeni poziomem: "Tragedia"

27.06.2022 15:34
Bal
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Uczniowie zaprezentowali listę utworów, które chcieliby usłyszeć podczas balu ósmoklasistów. Propozycje młodzieży zniesmaczyły komentujących. 

Wiele podstawówek z okazji końca szkoły organizuje dla uczniów specjalny bal. Przedsmak późniejszej studniówki jest najprawdopodobniej ostatnią imprezą, którą młodzież może spędzić w klasowym składzie. Uczniowie jednej z podstawówek zaproponowali własny przegląd utworów, które chcieliby usłyszeć podczas balu.

Lista utworów na bal ósmych klas. Komentujący oburzeni

W sieci pojawiła się lista przedstawiona przez ósmoklasistów. Na wydrukowanej kartce widzimy osiemnaście tytułów, z której akceptację uzyskały zaledwie trzy kawałki - "La Manga" Alberto, remiks przeboju Krzysztofa Krawczyka "Zatańczysz ze mną" oraz przeróbka "Balu wszystkich świętych" Budki Suflera.

W reszcie pozycji przeważał rap. W propozycjach pojawił się "Seksoholik" Żabsona, "Skute bobo" Maty, "Jetlag" Malika Montany czy "Piątek wieczór" Jacusia i Young Leosi. Grono pedagogiczne odrzuciło utwory. Możemy się domyślać, że chodziło o zawartą w nich tematykę, oscylującą wokół zażywania narkotyków, seksu i imprezowania.

Mata, Żabson, Malik Montana i Young Leosia w propozycjach utworów na bal ósmych klas

Lista piosenek wywołała także oburzenie wśród komentujących zdjęcie opublikowane przez Pawła Wyrzykowskiego na Twitterze. Pojawiły się głosy, że młodzieży brakuje gustu i dobrego smaku, a także ubolewanie nad ich wzorcami.

Poniżej część komentarzy zacytowana z zachowaniem oryginalnej pisowni.

Gimbo-muza :) takie zacofańce rosną,, tego się słuchać nie da. Wiele tych współczesnych utworów jest tak obleśna, że stwierdzam, iż twory Liroya to przy tym to są kolędy.

Serio? Rapsy na bal? Starzeję się.

Tragedia. Nie chciał bym być nauczycielem muszącym przesłuchać ten syf żeby zweryfikować listę.

To bal? Czy patologiczna melina w lesie?

Wśród słów niezrozumienia pojawiły się także wypowiedzi osób, które rozsądnie zauważyły, że poprzednie pokolenia również nie słuchały wyłącznie ambitnych tekstów i skomplikowanych kompozycji. Warto również dodać, że muzyka nie powstaje tylko po to, żeby nieść za sobą moralizatorskie czy edukacyjne treści, ale również (a może nawet przede wszystkim), by zapewnić słuchaczom rozrywkę. I chociaż impreza szkolna może dla wielu nie być odpowiednim miejscem na niektóre treści, nie należy przez pryzmat słuchanej muzyki oceniać wartości danego człowieka.

O nie, jak dzisiejsza młodzież może lubić inne utwory niż ja.

Podoba mi się wy**yw boomerów w komentarzach: Nie nie, co to za g*wno. Tymczasem oni w tym samym wieku: "Majteczki w kropeczki".

Dajcie się dzieciakom bawić do czego chcą.

Każdy ma swoje gusta muzyczne i nie należy po nich oceniać ludzi, ani tymbardziej jechać po czymś, bo ty tej muzyki nie lubisz.

Co ciekawe, zgodnie z opublikowanym zdjęciem, grono pedagogiczne zaakceptowało utwór "La Manga" Alberto. W piosence słyszymy poniższy refren:

Mówi, że jest słodki jak ananas
Bierze go do buzi jak banana
Chciała mieć wszystko, nie da się na raz
Więc ostatni raz kończę jej na twarz
Jestem łobuzem i ona to wie
Ja już dojrzałem, ale ona nie
W łóżku jest dobra - level up sex
Mam honor, więc nie będę grał w jej grę