Zamknij
Idol
  • Rafał Brzozowski
  • sanah
  • Roksana Węgiel
  • 10 Zobacz
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Programy typu talent show od lat są uwielbiane przez widzów na całym świecie. Również polskie edycje znanych formatów umożliwiły świetnym twórcom zaprezentowanie talentów przed szerszą publicznością. Oto uczestnicy talent show, którzy po programach zostali prawdziwymi gwiazdami.

Pierwszym programem typu talent show w Polsce była "Szansa na sukces". Pierwszy odcinek rywalizacji został wyemitowany w listopadzie 1993 roku. W późniejszych latach polskie stacje telewizyjne zaczęły realizować również zagraniczne formaty mające na celu wyłonić wyjątkowe talenty.

loader

Uczestnicy polskich talent show, którzy zostali gwiazdami po programie

W Polsce pojawił się "Idol" z kultowym już zestawem jurorów - Cygan, Wojewódzki, Zapendowska, Leszczyński. Na ekranach telewizorów mogliśmy oglądać również "Mam Talent", który dopuszczał do rywalizacji nie tylko wokalistów, "Bitwę na głosy", "Must Be the Music. Tylko Muzyka", trzypokoleniowe "The Voice", "X Factor", "Śpiewaj i walcz" czy "Śpiewajmy razem. All Together".

Zobacz także

Uczestnictwo w programach typu talent show, dla wielu artystów było pierwszą w życiu okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Formatom zawdzięczamy wiele głosów, które należą dzisiaj do topowych wykonawców z naszego kraju. Po latach zainteresowanie wśród uczestników i widzów talent show zdaje się nie słabnąć. Znane programy realizują kolejne edycje, a słupki ich oglądalności wciąż pną się w górę.

loader