Zamknij

Tymon Tymański dokonał "coming outu"? Zaskakujący komentarz muzyka

27.11.2020 14:05

Tymon Tymański to artysta, który często wzbudza spore kontrowersje. Teraz muzyk skomentował ostatnie informacje o tym, że Chopin był homoseksualistą. Przy okazji wyznał coś, co zaskoczyło wielu internautów.

Tymon Tymański
fot. Bartosz KRUPA/East News

Tymon Tymański to artysta, który nie boi się kontrowersji. W swoim niedawnym poście na Facebooku muzyk skomentował doniesienia zagranicznych mediów o tym, że Chopin był homoseksualistą. Informacje takie padły na antenie szwajcarskiego radia, a szerzej przekazał je "The Guardian". Spostrzeżenia te, wynikają z analiz korespondencji polskiego kompozytora, który w swoich listach - zdaniem historyków - zdradzał skłonności homoseksualne. Na te słowa zareagował Tymański, a przy okazji pokusił się o stwierdzenie, które zaskoczyło sporą część jego fanów.

Zobacz także: Tymon Tymański rozwodzi się. Muzyk i Maria Tymańska zakończyli związek

Tymon Tymański otwarcie: jestem biseksualny

W kilku zdaniach, jakie Tymański opublikował w sieci, zakwestionował tezę o homoseksualizmie Chopina, wyjaśniając, że ten najpewniej był po prostu biseksualny. Jak twierdzi muzyk - najpewniej na podstawie badań Alfreda Kinseya, o których wspomina w kolejnym komentarzu - większość ludzi ma skłonności biseksualne, dlatego te same wnioski mogą tyczyć i Chopina.

"Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby" - napisał Tymański, dodając do tego sporo roześmianych "emotek".

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy, w których internauci podają przykłady kolejnych znanych osób, które były nieheteronormatywne. Jeden z komentujących pyta, jakie badania to potwierdzają. Wtedy właśnie Tymański przywołał wnioski z badań Kinseya.

loader

RadioZET.pl/AS