Zamknij

Folkowy cover hitu Dawida Podsiadło podbija sieć. Artysta zachwycony! [WIDEO]

Redakcja
27.02.2018 10:39
Tulia Nieznajomy
fot. Youtube (Public Image)

Zespół Tulia nagrał swoją wersję piosenki „Nieznajomy” z repertuaru Dawida Podsiadło. Ich ludowy cover robi obecnie furorę w polskim internecie. Skomentował go nawet sam Dawid.

Tulia — Nieznajomy. Cover piosenki Dawida Podsiadło

Folkowa wersja przeboju „Nieznajomy” Dawida Podsiadło podbija sieć. W ciągu zaledwie kilku dni teledysk do coveru obejrzano ponad 100 tysięcy razy w serwisie YouTube. Nagranie grupy Tulia zachwyciło internautów, którzy chwalą zespół za stworzenie pięknego i magicznego klimatu.

„Miłość od pierwszego... przesłuchania”, „mega słowiański, mistyczny klimat”, „przepiękne, ciarki gwarantowane co chwilę” — czytamy w komentarzach na YouTube.

Dawid Podsiadło komentuje cover Tulia

Folkowa wersja „Nieznajomy” dotarła także do samego Dawida Podsiadło. Artysta postanowił skomentować cover. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku dodał wpis, w którym chwali zespół Tulia.

— Pięknie hipnotyzujący ten cover. Ogromny szacunek za video. Widać, że poświecono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prostu piękne. Przyjemnie posłuchać takiego Nieznajomego. Tulia wysyłam dużo dobrej energii. Magia   stwierdził Podsiadło.

Dziewczyny z grupy Tulia niemal natychmiast podziękowały Dawidowi za odzew i reakcję.

— Panie Dawidzie! Płaczemy ze szczęścia!!! Nawet PAN nie wie co PANA słowa dla nas znaczą. Jesteśmy poruszone, zapłakane, ale chyba nigdy wcześniej nie byłyśmy tak szczęśliwe — napisała grupa.

Tulia — Enjoy The Silence

Zespół Tulia, specjalizujący się w mieszaniu polskiej muzyki ludowej z nowoczesną produkcją, tworzą cztery dziewczyny: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak.

W trakcie zeszłorocznej jesieni polski internet oszalał na punkcie ich folkowego coveru „Enjoy The Silence” Depeche Mode. Nietypowa wersja legendarnego przeboju bardzo przypadła do gustu fanom Brytyjczyków. Post został udostępniony i polubiony tysiące razy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZET.pl/PK