Zamknij

Travis Scott zapłaci za pogrzeby ofiar festiwalu Astroworld. Do sądu wpłynęło 36 pozwów

09.11.2021 13:03

Travis Scott wziął na siebie koszty pogrzebów i pochówku ofiar festiwalu Astroworld. Podczas koncertu muzyka w Houston zginęło aż 8 osób.

Astroworld Festival in Houston, Texas
fot. THOMAS SHEA/AFP/East News

Do olbrzymiej tragedii doszło na festiwalu Astroworld w Houston. Podczas koncertu Travisa Scotta widzowie zaczęli napierać na scenę. Wywołało to panikę i spowodowało poważne obrażenia wśród uczestników wydarzenia. Jak relacjonował miejscowy komendant straży pożarnej, ludzie upadali i mdleli, co wywołało dodatkową histerię wśród widowni.

8 ofiar śmiertelnych na koncercie Travisa Scotta. Do sądu spływają kolejne pozwy

W wyniku powstałego chaosu zmarło 8 osób w wieku od 14 do 27 lat. Dodatkowo kilkaset osób zostało rannych. Raper wydał oświadczenie, w którym wyznał, że jest zdruzgotany wydarzeniami w Houston. Muzyk wyjaśnił, że ze sceny nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji, dlatego nie przerwał występu od razu.

Mimo przeprosin i zapewnień o współpracy ze służbami i wsparciu poszkodowanych w tragedii, do sądu wpłynęły akty oskarżenia dotyczące wydarzeń mających miejsce na festiwalu. Jak podaje magazyn "Spin", do tej pory zanotowano 36 pozwów przeciwko organizatorom wydarzenia. Ci zadeklarowali zwrot pieniędzy za bilety.

Travis Scott zapewnił pomoc bliskim ofiar festiwalu Astroworld

Także Travis Scott ujawnił szczegóły pomocy, którą ma zamiar zaoferować bliskim ofiar, które zginęły podczas Astroworld. Jak donosi CNN, raper pokryje koszty pogrzebów oraz pochówku zmarłych na koncercie. Oprócz tego Scott podjął współprace z serwisem BetterHelp, który zajmuje się terapią online. Dzięki usługom internetowym, bliscy ofiar będą mieli zapewnioną specjalistyczną pomoc w tym niezwykle trudnym dla nich czasie.

loader

RadioZET.pl/CNN/Spin