Zamknij

Zespół Toto kończy działalność. Autorzy legendarnego hitu "Africa" znikają ze sceny

Piotr Krajewski
18.10.2019 12:31
Toto kończy działalność legendarny zespół oficjalnie znika ze sceny
fot. Youtube (Toto Toto)

Toto kończy działalność. Amerykański zespół, który stworzył legendarne przeboje „Africa” i „Hold The Line”, ogłosił oficjalnie zakończenie kariery. Grupa powstała ponad 40 lat temu.

Zespół Toto kończy działalność

Zespół Toto poinformował oficjalnie, że zamierza w najbliższym czasie zakończyć działalność. Informację o końcu kariery legendarnej grupy potwierdził w wywiadzie dla „The Morning Call” jeden z członków — Steve Lukather.

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że koncert w Filadelfii będzie ostatnim w dającej się przewidzieć przyszłości i zdecydowanie ostatnim w tym składzie — powiedział gitarzysta i dodał: „Nie potrafię przewidzieć przyszłości, ale mogę zapewnić, że ten skład umrze w dniu ostatniego koncertu. Zamierzamy odpocząć od tego wszystkiego”.

Ostatni koncert Toto odbędzie się 20 października i zakończy wielką trasę koncertową, którą grupa zorganizowała w związku z 40-leciem powstania.

Zespół Toto powstał w 1977 roku. Muzycy wydali dotąd kilkanaście albumów, które rozeszły się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Zostali nagrodzeni aż sześcioma prestiżowymi nagrodami Grammy. Nagrali też wiele niezapomnianych przebojów, w tym „Africa”, „Rosanna”, „Hold the Line”.

RadioZET.pl/PK