Zamknij

Tony Bennett w Księdze Rekordów Guinnessa. Ustanowił rekord po premierze płyty z Lady Gagą

14.10.2021 09:30

Tony Bennett został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Wokalista ustanowił nowy rekord dzięki płycie "Love For Sale" nagranej z Lady Gagą.

Tony Bennett i Lady Gaga
fot. mat.prasowe/Universal Music Polska

Tony Bennett, a właściwie Anthony Dominick Benedetto to popularny amerykański wokalista jazzowy pochodzenia włoskiego. Muzyk przez lata kariery został wielokrotnie wyróżniony nagrodami Grammy, a w 2006 roku odebrał nagrodę NEA Jazz Masters Award. Niestety 10 lat później zdiagnozowano u artysty chorobę Alzheimera, która niedawno zaczęła postępować na tyle, że Bennett ogłosił koniec kariery muzycznej.

Tony Bennett w Księdze Rekordów Guinnessa. Czego dokonał?

Pożegnaniem ze sceną ma być płyta nagrana wspólnie z Lady Gagą. "Love for Sale" to drugi album zrealizowany przez wyjątkowy duet. Krążek po premierze podbił światowe listy przebojów. Na najważniejszej z nich — Billboard 200 zadebiutował na 8. miejscu.

Album sprawił również, że Bennett został w pisany w Księgę Rekordów Guinnesssa. Jest on aktualnie najstarszą osobą, która wydała album z premierowym materiałem. Muzyk ma 95 lat.

Jak podkreśla Lady Gaga opowiadając o współpracy z Bennettem:

Za każdym razem, gdy widzę Tony’ego Bennetta śpiewającego, widzę młodego, radosnego chłopca. Dzięki temu doświadczenie śpiewania staje się bardzo wyzwalające. Współpracując z Tonym w studiu, mieliśmy okazję do połączenia dusz, przy okazji zaczerpnęłam z jego mądrości, z wieloletniego doświadczenia.

Lady Gaga i Tony Bennett wpadli na pomysł nagrania "Love For Sale” niedługo po tym, gdy ich pierwszy album, "Cheek To Cheek”, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard w 2015 roku. Nagrany w Electric Lady Studios w Nowym Jorku album "Love For Sale” to niezwykle elegancka i przebojowa zarazem mieszanka jazzu, big bandu i orkiestrowych aranżacji.

Tony Bennett i Lady Gaga – "Love For Sale”. Lista utworów

It's De-Lovely
Night and Day
Love For Sale
Do I Love You
I Concentrate On You
I Get a Kick Out of You
So In Love
Let's Do It
Just One of Those Things
Dream Dancing
I’ve Got You Under My Skin (DELUXE VERSION)
You’re The Top (DELUXE VERSION)