Zamknij

The Weeknd pobił rekord Justina Biebera. Jest nowy król Spotify

24.01.2022 11:59
The Weeknd
fot. Rex Features/East News

The Weeknd zdetronizował Justina Biebera. Muzyk pobił rekord 27-latka, który królował na Spotify już od roku. Wszystko dzięki najnowszemu albumowi "Dawn FM".

The Weeknd czyli Abel Makkonen Tesfaye bije rekordy popularności na całym świecie. 7 stycznia muzyk wydał swój piąty album studyjny "Dawn FM". Na płycie pojawiło się grono znakomitych gości. Wśród nich znalazł się Jim Carrey, Tyler, the Creator czy Lil Wayne.

The Weeknd pokonał rekord Justina Biebera na Spotify

Materiał okazał się prawdziwym hitem. "Dawn FM" zadebiutował na drugim miejscu prestiżowej listy "Billboard 200" oraz na pierwszym miejscu UK Album Chart, zostając pierwszym albumem wydanym w 2022 roku, który osiągnął szczyt zestawienia.

Jednak to dopiero początek sukcesów piątego krążka The Weeknd. Muzykowi udało się pobić rekord Justina Biebera, który był królem Spotify przez rok. Teraz to właśnie autor "Dawn FM" stał się artystą z największą liczbą słuchaczy w miesiącu. Jak donosi TMZ, osiągnął pułap 85 667 564 słuchaczy miesięcznie na znanej platformie. Poprzedni rekord należący do Biebera wynosił przeszło 83 miliony.

The Weeknd odwołał koncert w Polsce w 2022 roku

The Weeknd miał wystąpić w Polsce 7 listopada 2022 roku w ramach trasy "The After Hours". Niestety ze względu na trwającą pandemię wydarzenie się nie odbędzie.

RadioZET.pl/TMZ