Zamknij

Pierwszy koncert The Rolling Stones po śmierci Charliego Wattsa. Wzruszające słowa Jaggera [WIDEO]

22.09.2021 10:32

The Rolling Stones zagrali pierwszy koncert po śmierci Charliego Wattsa. Legendarny perkusista zmarł pod koniec sierpnia w wieku 80 lat. Muzycy zadedykowali mu poniedziałkowy występ. Mick Jagger zabrał głos i we wzruszających słowach nawiązał do zmarłego kolegi z zespołu.

The Rolling Stones
fot. Rex Features/East News

Charlie Watts zmarł 24 sierpnia w wieku 80 lat. Odejście perkusisty The Rolling Stones wstrząsnęło milionami fanów zespołu na całym świecie.

Mimo ogromnej straty muzycy The Rolling Stones zdecydowali się kontynuować działalność bez legendarnego członka. 20 września zespół zagrał pierwszy koncert po śmierci Wattsa. Nie zabrakło wzruszających słów.

Zobacz także: Ostatnie zdjęcie Charliego Wattsa z The Rolling Stones. To był wyjątkowy dzień [FOTO]

Rolling Stones zagrali pierwszy koncert po śmierci Charliego Wattsa. Wzruszające słowa Micka Jaggera

The Rolling Stones zagrali w poniedziałek pierwszy koncert w tym roku. Prywatny występ w Massachusetts był również pierwszym koncertem zespołu po śmierci perkusisty, Charliego Wattsa. Za perkusją zasiadł debiutujący Steve Jordan, który będzie towarzyszył grupie na najbliższych koncertach.

Na początku wieczoru koledzy z zespołu zabrali głos i zadedykowali koncert zmarłemu muzykowi. Wzruszające słowa wypowiedział Mick Jagger, który nawiązał do odejścia Wattsa. Nagranie z tego momentu trafiło do internetu.

Zobacz także

– To wzruszający wieczór dla nas. To pierwsza trasa koncertowa od 59 lat bez naszego kochanego Charliego Wattsa. Wszyscy tak bardzo za nim tęsknimy. Tęsknimy za nim jako zespół. Tęsknimy za nim także jako przyjaciele na scenie i poza nią. Mamy tak wiele wspomnień z Charliem. Mam nadzieję, że będziecie o nim pamiętać tak jak my. Chcielibyśmy zadedykować ten występ Charliemu. Napijmy się za niego! – powiedział Jagger.

26 września The Rolling Stones rozpoczną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W trakcie najbliższych kilku tygodni grupa wystąpi m.in. w Los Angeles, Dallas, Atlancie, Las Vegas czy Nashville.

RadioZET.pl/nme.com