Zamknij

The Rolling Stones i The Beatles grają z WOŚP. 30. Finał z legendami muzyki rockowej

24.01.2022 14:30
Jurek Owsiak/Mick Jagger
fot. Jakub Kaminski/East News/SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

WOŚP 2022. W tym roku odbędzie się jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w sieci pojawiło się wiele wyjątkowych aukcji.

WOŚP 2022 już wkrótce. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zaplanowano na niedzielę 30 stycznia. Jednej z największych zbiórek charytatywnych w Europie będą towarzyszyć liczne atrakcje i koncerty. Największy z nich odbędzie się w Warszawie. Skład muzyków, którzy pojawią się pod Pałacem Kultury i Nauki jest naprawdę imponujący.

WOŚP 2022. Co można wylicytować na aukcjach?

W sieci pojawiają się też kolejne aukcje, z których dochód zasili konto WOŚP. Fani muzyki mogą wylicytować spotkania z ulubionymi gwiazdami, płyty z autografami, zaproszenia na koncert i wiele innych. Jedne z najbardziej atrakcyjnych ofert pojawiły się na Allegro za sprawą konfliktu Braci Collins.

Bracia Collins wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy regularnie i zdążyli już przyzwyczaić, że żaden Finał WOŚP nie obędzie się bez ich aukcji. W ubiegłych latach licytacje braci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: Rolls Royce Silver Shadow z prywatnej kolekcji Rafała z kwotą ponad 211 tysięcy złotych stał się najdroższą aukcją 27. Finału, zaś Pontiac Firebird z kultowego serialu "Nieustraszony” został rok później wylicytowany za blisko 187 tysięcy złotych.

WOŚP 2022. Stonesi i Beatlesi grają z Jurkiem Owsiakiem!

Tegoroczny Finał to nie jedna, a dwie aukcje, które skierowane są przede wszystkim do fanów muzyki rockowej. Rafał oraz Grzegorz nie mogli zdecydować twórczość, której brytyjskiej legendy jest ważniejsza, dlatego postanowili rozstrzygnąć swój spór, podejmując wyzwanie.

Przedmiot pierwszej aukcji i propozycja Rafała to gitara Huntington Pro Electric podpisana przez samego Paula McCartneya, gitarzystę The Beatles oraz książka z własnoręcznym podpisem Johna Lennona. Gitara oraz książka zamknięte zostały w dedykowanej dla niej, przygotowanej specjalnie przez firmę JUAN, wysokiej jakości przeszklonej zabudowie. Te dwie rzeczy tworzą razem jedyną w swoim rodzaju pamiątkę dla każdego kolekcjonera. Co zatem może się z tym równać?

Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe

Licytacja Grzegorza to prawdziwa gratka dla fanów The Rolling Stones: gitara Epiphone Special podpisana przez Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Charliego Wattsa oraz Ronniego Wooda. Charlie bardzo rzadko podpisywał gitary, a zdobycie podpisu Micka Jaggera ponoć graniczy z cudem, dlatego gitara z kompletem podpisów i certyfikatem autentyczności to absolutny biały kruk. Grzegorz, by pokonać w zakładzie swojego brata, zaangażował w projekt jednego z członków zespołu. Bracia Collins opublikowali na swoim kanale YouTube wiadomość od Chucka Leavella, głównego klawiszowca oraz dyrektora muzycznego The Rolling Stones.

Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe

Rafał oraz Grzegorz nie byliby sobą, gdyby nie Odjazdowe Bryki Braci Collins, dlatego zwycięzcy obu aukcji otrzymają gitary w wyjątkowym "opakowaniu”. Bazą zabudowy są dwie klasyczne, brytyjskie taksówki LTI. Pierwszą z nich, dla fana The Beatles, zaprojektował Rafał Collins: jej design inspirowany jest kultową fotografią wykonaną na Abbey Road przez szkockiego fotografa Macmillana. Druga taksówka to pomysł Grzegorza, a jej projekt nawiązuje do genezy Stonesów, dlatego na dachu pojawiła się brytyjska flaga Union Jack, a boki auta ozdobiły logotypy zespołu.

Samochody są bezpłatnym dodatkiem i nie stanowią części oferty. Zwycięzca licytacji może odstąpić od odbioru pojazdu i stać się posiadaczem wyłącznie podpisanych memorabilii.

Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe
fot. Allegro/Licytacje WOŚP/mat.prasowe