Zamknij

Zagraniczna gwiazda nie zagra na Pol'and'Rock Festival. Organizatorzy dowiedzieli się z Facebooka

28.06.2022 10:18
Pol'and'Rock Festival
fot. Piotr Zagiell/East News

Pol'and'Rock Festival kolejny raz odbędzie się bez punkowców z The Exploited. Muzycy zapomnieli poinformować organizatorów, że nie pojawią się na imprezie.

Pol'and'Rock Festival 2022 zbliża się wielkimi krokami. Jeden z największych festiwali w Polsce w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku w Czaplinku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pol'and'Rock Festival 2022. The Exploited ponownie nie zagra na imprezie

Podczas 28. edycji imprezy organizowanej przez Jurka Owsiaka na scenach zobaczymy między innymi grupę Clutch, Blenders, Gwar, Kinjer, House of Death, King Gizzard & The Lizard Wizard, Kwiat Jabłoni, Limp Bizkit, Me and That Man czy Wolf Alice.

Zobacz także

W line-upie znalazła się także brytyjska grupa punkowa The Exploited. Artyści mieli zagrać na Najpiękniejszym Festiwalu świata już w 2017 roku, jednak zamiast szkockich punkowców na Dużej Scenie wystąpili artyści tworzący New Model Army. Również koncert kapeli w 2021 na festiwalu nie doszedł do skutku.

The Exploited odwołuje koncert na Pol'and'Rock Festival. Muzycy nie poinformowali o tym organizatorów

Jak widać, niefortunna tradycja związana z formacją trwa. Na Facebooku artystów pojawił się wpis, w którym muzycy poinformowali fanów, że nie będą mogli zjawić się na tegorocznym Pol'and'Rocku.

Szybko okazało się, że kapela nie tylko po raz kolejny nie wypełni zobowiązania wobec organizatorów Pol'and'Rock to jeszcze zapomniała ich o tym poinformować. Pod postem pojawił się komentarz wystawiony z oficjalnego konta festiwalu.

Dobrze wiedzieć. Gdybyśmy tylko mogli dowiedzieć się o tym w pierwszej kolejności od Was, a nie z social mediów.

Wattie Buchan, wokalista formacji próbował wyjaśnić sytuację.

Dowiedzieliśmy się o tym dopiero wczoraj. Facet, który bukował koncert, miał Wam to przekazać. Przepraszamy, ale nie możemy zagrać tego koncertu.

Fani pod postem są oburzeni zachowaniem zespołu. Słusznie zauważają, że odwołanie występu może się zdarzyć, jednak brak poinformowania o tym organizatorów świadczy o braku szacunku i profesjonalizmu.