Zamknij

Taylor Swift została oskarżona o plagiat. Gwiazda złożyła wyjaśnienia w sprawie hitu

09.08.2022 16:34
Taylor Swift
fot. Invision/Invision/East News

Taylor Swift została oskarżona o plagiat. Sprawa dotyczy praw autorskich do piosenki "Shake It Off". Gwiazda złożyła wyjaśnienia do sądu.

Taylor Swift została oskarżona o kradzież tekstu do piosenki "Shake It Off" z 2014 roku. Autorami pozwu złożonego w 2017 roku był Sean Hall oraz Nathan Butler z grupy 3lw.

Taylor Swift została oskarżona o plagiat. Złożyła wyjaśnienia

Artyści twierdzili, że 20 procent ich utworu "Playas Gon Play" zostało ukradzione przez gwiazdę. Muzycy widzą ogromne i nieprzypadkowe podobieństwo w tekstach między dwoma piosenkami.

8 sierpnia Taylor Swift złożyła dokumenty wyjaśniające sprawę do sądu federalnego. Gwiazda popu zaprzeczyła jakimkolwiek naruszeniom praw autorskich, których miała się rzekomo dopuścić. W zeznaniach podkreśliła, że nigdy wcześniej nie słyszała piosenki amerykańskiej grupy.

Taylor Swift ukradła tekst do "Shake If Off"? Gwiazda zaprzecza 

Artystka oznajmiła, że tekst do "Shake It Off" został w całości napisany przez nią. Nakreśliła również kontekst powstawania hitu.

Pisząc teksty, czerpałam z doświadczeń z mojego życia, a w szczególności z nieustającej publicznej analizy mojego życia prywatnego, raportowania moich poczynań i wykorzystywania ich, jako przynęty do klikania w artykuły, manipulacji oraz innych form krytyki osobistej, którą muszę po prostu zignorować i skupić się na muzyce.

Oprócz tego Swift zaznaczyła, że dużą część zwrotów, które słyszymy w jej piosence, pochodzi jeszcze z dzieciństwa. Artystka wyjaśniła, że używa tych określeń od lat.

RadioZET.pl/NME