Zamknij

Taylor Swift wściekła na Damona Albarna. Zarzuciła mu kłamstwo: "To naprawdę popierd*****"

25.01.2022 09:56
Taylor Swift Damon Albarn
fot. Invision/Invision/East News, DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Taylor Swift jest oburzona komentarzem Damona Albarna. W jednym z wywiadów wokalista Gorillaz stwierdził, że artystka nie pisze tekstów swoich piosenek. Wypowiedź muzyka dotarła do samej Swift, która zareagowała i ostro odpowiedziała Brytyjczykowi. 

Taylor Swift słynie ze swoich tekstów piosenek. Zdaniem wielu słuchaczy i krytyków amerykańska gwiazda jest jedną z najlepszych współczesnych autorek, a jej twórczość i sposób opowiadania historii w utworach nie przestają inspirować młodych artystów.

W poniedziałkowy wieczór w internecie rozpętała się burza. Wszystko przez słowa wokalisty Blur i Gorillaz Damona Albarna. W wywiadzie dla  "Los Angeles Times" stwierdził, że Taylor Swift nie pisze swoich piosenek. Słowa te zabolały piosenkarkę, która postanowiła publicznie na nie odpowiedzieć.

Taylor Swift wściekła na Damona Albarna z Gorillaz. Zarzuciła mu kłamstwo

Taylor Swift ostro zareagowała na wypowiedź Damona Albarna na jej temat. Muzyk udzielił wywiadu dla "Los Angeles Times", gdzie poruszono temat pisania piosenek.

Dziennikarz przyznał, że Swift jest przykładem świetnej songwriterki. Wokalista stwierdził, iż Amerykanka nie pisze swoich tekstów. Prowadzący wywiad poprawił go i powiedział, że nie ma racji, a piosenkarka jest także współautorką wielu utworów.

To się nie liczy. Wiem, czym jest wspólne pisanie. To bardzo różni się od pisania. Nie krytykuje nikogo, ale mówię tylko, że jest różnica między byciem autorem piosenek a byciem autorem piosenek, który je współtworzy. (…) Naprawdę interesującymi autorami tekstów są Billie Eilish i jej brat. Coś takiego bardziej mnie pociąga niż Taylor Swift. To jest bardziej mroczne i mniej nieustannie optymistyczne. O wiele bardziej drobne i dziwne. Myślę, że Billie jest wyjątkowa – stwierdził Albarn.

Jego słowa dotarły do samej Taylor Swift, która postanowiła dobitnie wyjaśnić, że 53-latek się myli.

Byłam twoją wielką fanką do czasu, kiedy zobaczyłam ten wywiad. Piszę WSZYSTKIE moje piosenki. Twoja opinia jest całkowicie błędna i bardzo szkodliwa. Nie musisz lubić moich piosenek, ale to naprawdę popierd*****, że próbujesz zdyskredytować moje pisanie. Wow – napisała artystka na Twitterze i dodała: "PS Napisałam tego tweeta w całości sama, gdybyś się zastanawiał".

Damon Albarn przeprasza Taylor Swift

Na ostrą reakcję Taylor Swift nie pozostał obojętny sam Damon Albarn. Wokalista publicznie przeprosił artystkę i stwierdził, że cała afera to wina clickbaitowego dziennikarstwa.

Całkowicie się z tobą zgadzam. Rozmawiałem o pisaniu piosenek i cała dyskusja została zredukowana do clickbaitu. Szczerze i bezwarunkowo cię przepraszam. Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym zrobić, to zdyskredytować twoje pisanie. Mam nadzieję, że rozumiesz – odpisał wokalista Gorillaz.

Piosenkarka nie zdecydowała się już publicznie odpowiedzieć. Niewykluczone, że artyści wyjaśnili sobie całą sprawę prywatnie.

Britney Spears Lady Gaga Kurt Cobain
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / Peter Lindbergh / Courtesy Everett Collection/East News

RadioZET.pl/vulture.com