Zamknij

Taylor Swift oskarżona o fatfobię. Usunęła krytykowany fragment teledysku

28.10.2022 09:03

Taylor Swift wydała nowy album "Midnights", a zapowiada go utwór "Anti-Hero". Teledysk do piosenki wywołał dyskusję, a wokalistka usunęła fragment, na podstawie którego zarzucono jej fatfobię.

Taylor Swift
fot. Matt Crossick/Press Association/East News

Taylor Swift oskarżona o fatfobię. Nowy album amerykańskiej wokalistki to jedna z najważniejszych premier 2022 roku. Produkcja spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Swift opublikowała teledysk do utworu "Anti-Hero" i zaliczyła wpadkę. Problem postanowiła rozwiązać w dziwny sposób.

Zobacz także: Dawid Podsiadło zagra rekordowy koncert dla 80 tys. fanów. Wartość biletów to około 10 milionów

Taylor Swift oskarżona o fatfobię. Usunęła fragment teledysku "Anti-Hero"

Taylor Swift wydała dziesiąty album o tytule "Midnights". Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów, jednak gwiazda amerykańskiej muzyki zaliczyła tym razem wpadkę. Została oskarżona o fatfobię na podstawie kontrowersyjnej sceny z teledysku do utworu "Anti-Hero". 

Utwór, który promuje wydawnictwo, opowiada o niepewności i lęku. W teledysku znalazł się fragment, gdy Taylor Swift staje na wadze. Zamiast liczb, na ekranie pojawia się napis "FAT" ("gruba" - przyp.red.). Swift wielokrotnie wspominała, że cierpi na zaburzenia odżywiania i przez lata miała problem z zaakceptowaniem swojego ciała. Fragment ten został jednak negatywnie odebrany przez część fanów. Uznali oni, że scena jest krzywdząca i ukazuje osoby z większą wagą w złym świetle, sugerując, że bycie grubym jest czymś złym.

Co ciekawe, jak czytamy na glamour.pl - Taylor Swift promowała teledysk słowami, że zamieściła w nim swoje największe lęki i koszmary. Mimo wszystko wokalistka zdecydowała się usunąć kontrowersyjny fragment z klipu do piosenki "Anti-Hero". Teledysk można obejrzeć poniżej.

Taylor Swift: dziesiąty album "Midnights"

Płyta "Midnights" miała premierę 21 października. Artystka wróciła do bardziej popowego brzmienia. W standardowej wersji albumu znalazło się trzynaście piosenek. Wydawnictwo zapowiada wspomniany utwór "Anti-Hero".

Zobacz także: Kanye West popadnie w ruinę? Współpracownicy odwracają się od muzyka

loader

RadioZET.pl/glamour.pl

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS