Zamknij

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior" z nowym prowadzącym. Kto zastąpi Marka Sierockiego?

05.07.2022 13:20
Szansa na sukces
fot. Piotr Molecki/East News

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior" wystartuje z nowym prowadzącym. Kto zajmie miejsce Marka Sierockiego i ogłosi nazwisko reprezentanta Polski na tegorocznej Eurowizji Junior?

"Szansa na sukces" to jeden z pierwszych programów typu talent show, który był emitowany w polskiej telewizji. Rywalizację uczestników pod okiem znanych jurorów możemy oglądać od listopada 1993 roku. Pomysłodawczynią formatu jest Elżbieta Skrętkowska.

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior" z nowym prowadzącym

Ważną kwestią w programie jest osoba prowadzącego. Przez 19 lat rolę gospodarza show wcielał się Wojciech Mann. Od 2019 roku zadanie przejął Artur Orzech znany komentator eurowizyjny. Od roku jego miejsce jest zajęte przez Marka Sierockiego.

Wśród regularnych odcinków rywalizacji pojawiły się także edycje specjalne show. To właśnie w "Szansie na sukces. Eurowizja Junior" swoją szansę zaistnienia na międzynarodowym konkursie otrzymała między innymi Viki Gabor czy Sara James.

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior". Kto zajmie miejsce Marka Sierockiego?

Program dedykowany dla najmłodszych również był prowadzony przez Marka Sierockiego, jednak w tym roku się to zmieni.

Rolę gospodarza "Szansy na suksces. Eurowizja Junior" przejmie Aleksander Sikora znany z innych programów Telewizji Polskiej. Dziennikarz prowadzi "Pytanie na śniadanie", a od niedawna jest również komentatorem Eurowizji oraz prowadzącym znaczące imprezy TVP.

Zobacz też: Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny? 

Póki co nie wiemy, czy Sikora poprowadzi specjalną "Szansę" jednorazowo, czy na zawsze zajmie miejsce Sierockiego. Stacja nie poinformowała również, czy zmiany dotyczą także oryginalnej odsłony programu.