Zamknij

Stu Allan nie żyje. Znanego artystę pożegnał Robbie Williams

27.09.2022 08:34

Stu Allan nie żyje. Producent i DJ, mistrz rave'u i acid house miał 60 lat. Artysta był ważną częścią sceny klubowej w Manchesterze.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Stu Allan nie żyje. Był brytyjskim DJ-em i producentem muzyki tanecznej. W latach 80. i 90. pracował dla Poccadilly Radio i Key 103 w Manchesterze. Jego miksy hip-hopu, hardcore techno i muzyki house zapewniły mu pozycję trzeciego DJ-a na świecie według "DJ Magazine". Jego występy na żywo wpłynęły znacząco na scenę klubową Manchesteru w latach 90.

Stu Allan nie żyje. Znany DJ i producent miał 60 lat

U Allana rok przed śmiercią zdiagnozowano nowotwór. Artysta od tamtej pory poddawał się leczeniu aż do chwili śmierci.

Smutną wiadomość o odejściu Allana przekazała jego rodzina.

Z wielkim smutkiem piszemy tę wiadomość. Informujemy, że Stu zmarł dzisiaj. Jak wiecie, chorował już od jakiegoś czasu, walczył z rakiem od prawie roku. Chociaż nam jest smutno, że nie ma go wśród nas, czujemy też ulgę, że zazna spokoju po chorobie. Wkrótce zorganizujemy wydarzenie poświęcone jego pamięci, żebyśmy wszyscy mogli uczcić jego niezwykłe życie.

Stu Allan nie żyje. Kim był artysta?

Allan zaczął grać jako DJ w rodzinnym Manchesterze w 1982 roku. Zainspirował go utwór "The Adventures Of Grandmaster Flash On The Wheels Of Steel” Grandmastera Flasha w programie Johna Peela w BBC Radio 1. Jego miksy zostały szybko stałym elementem lokalnej stacji Piccadilly Radio, gdzie wkrótce poprowadził własny program.

Pracował również w Key 103, a także był DJ-em w klubach Wielkiej Brytanii i na Ibizie.

Zanim zaczął udzielać się jako DJ, Allan należał do zespołu Clock, do której wrócił, by tworzyć muzykę taneczno-popową. Artyści podczas trwania kariery stworzyli 13 hitów, które trafiły na listę Top 40 w Wielkiej Brytanii. Wśród nich znalazł się kawałek "Everybody" z 1995 roku.

Wśród znanych muzyków, którzy pożegnali w sieci Allana, był Robbie Williams, który udostępnił w sieci jeden z setów DJ-skich twórcy z czasów jego pracy w Key 103. Muzyk zaznaczył, że słuchał dźwięków proponowanych przez Allana, gdy miał 14 lat i podziękował za inspiracje.

RadioZET.pl/NME