Zamknij

Strzelanina na muzycznym festiwalu. 20-latek został ranny w brzuch, ludzie upadali i byli deptani

16.08.2022 10:04

Strzelanina na Musikfest 2022. Policja przerwała festiwal w Pensylwanii z powodu użycia broni palnej, która wywołała panikę i zagrożenie życia uczestników imprezy. 

Strzelanina na festiwalu w Pensylwanii
fot. 6abc Philadelphia/Screen/YouTube

Musikfest 2022 to kolejna edycja znanej muzycznej imprezy, która odbywa się od 1984 roku w Pensylwanii. Tym razem fani największego darmowego wydarzenia w kraju mogli zobaczyć na scenie artystów takich jak Disturbed, Willie Nelson, Poison, Ja Rule, Counting Crows czy Ziggy Marley.

Strzelanina na Musikfest 2022. Na festiwalu wybuchła panika

Niestety dobrą zabawę w Betlejem przerwała strzelanina. W sobotę 13 sierpnia około godziny 23:00 na miejsce przyjechała policja oraz agenci FBI. Na terenie wydarzenia w wyniku strzałów wybuchło zamieszanie.

Spanikowani uczestnicy festiwalu zaczęli uciekać przed wystrzałami. Jak czytamy na lehighvalleylive.com, obecne na terenie imprezy służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. Ludzie podczas ucieczki potykali się, upadali, a nierzadko byli deptani przez innych.

Policja po incydencie zamknęła teren festiwalu i wszczęła śledztwo. Miejsce ponownie udostępniono uczestnikom w niedzielę rano.

Musikfest 2022. 20-latek został ranny w brzuch

Służby podają, że strzelanina była "odosobnionym incydentem" wynikającym z konfliktu między dwiema osobami. Niestety jeden z uczestników imprezy został ranny podczas wydarzenia. Jest nią 20-letni mężczyzna, którego trafiono w brzuch. Uczestnik festiwalu został przewieziony do rejonowego szpitala. Jego stan jest stabilny.

loader

RadioZET.pl/lehighvalleylive.com