Zamknij

Metallica jak Kate Bush? Ich utwór podbija listy przebojów dzięki „Stranger Things”

05.07.2022 11:46

„Stranger Things 4” sprawiło, że na listy przebojów powrócił hit Kate Bush „Running Up That Hill”. Okazuje się, że kolejne utwory z serialu mogą powtórzyć sukces brytyjskiej wokalistki. Serwis Spotify w Polsce podbijają właśnie „Master of Puppets” Metalliki i remix „Separate Ways” Journey.

Metallica
fot. GEORG HOCHMUTH/AFP/East News

Stranger Things to jeden z największych hitów w historii Netflixa. Za nami finał czwartego sezonu, który zachwycił wielu widzów nie tylko fabułą, ale również ścieżką dźwiękową.

Za sprawą nowych odcinków piosenka „Running Up That Hill” Kate Bush ponownie podbiła listy przebojów, a piosenkarka pobiła kilka niesamowitych rekordów. Dzień po pojawieniu się w serialu w Polsce utwór był odtwarzany o 1300 proc. częściej niż średnio w poprzednich dniach. Kolejne utwory mogą wkrótce powtórzyć ten sukces.

Stranger Things 4: piosenki Metalliki i Journey robią furorę dzięki serialowi Netflixa

Metallica jak Kate Bush? Dzięki finałowi „Stranger Things 4” utwór „Master of Puppets” miał w Polsce o 237% więcej odtworzeń niż w normalny dzień.

Piosenka pochodzi z wydanego w 1986 roku albumu o tej samej nazwie. W serialu można usłyszeć nieco inną wersję przeboju, a w jej nagraniu wziął udział 17-letni Tye Trujillo, syn Roba Trujillo z Metalliki.

Wato dodać, że „Master of Puppets” to niejedyny utwór, który zdobywa popularność po finale czwartego sezonu „Stranger Things”. Uwagę polskich słuchaczy Spotify zdobywa również utwór "Separate Ways (Worlds Apart) - Bryce Miller/Alloy Tracks Remix" w wykonaniu Journey i Steve'a Perry'ego. Jego liczba odtworzeń wzrosła 2 lipca aż o 167%, czyli 2,7 razy więcej niż zwykle.

RadioZET.pl/mat.prasowe