Zamknij

Stefan Dembowski nie żyje. Był założycielem i liderem grupy Balkan Express

Joanna Chojnacka
12.01.2022 13:24
Stefan Dembowski nie żyje. Był założycielem i liderem grupy Balkan Express
fot. stefan dembowski / YouTube

Stefan Dembowski nie żyje. Artysta był liderem oraz założycielem grupy Balkan Express oraz Tyrolskiej Kapeli Stefana.

Stefan Dembowski nie żyje. Muzyk był znany głównie z działalności w zespole Balkan Express. Był jego liderem, założycielem, kompozytorem, aranżerem utworów, wokalistą. Grał również na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz perkusji.

Stefan Dembowski nie żyje. Był założycielem Balkan Express

O śmierci muzyka poinformowała na Facebooku Telewizja TVS, która złożyła kondolencje rodzicom i bliskim artysty. Informację potwierdził także przyjaciel Dembowskiego.

Dziś zmarł mój największy przyjaciel, muzyk, multi-instrumentalista, kompozytor, twórca zespołu Kapela Tyrolska Stefana oraz zespołu Balkan Express, człowiek od którego się wiele nauczyłem i z którym wiele przeżyłem STEFAN DEMBOWSKI. Niech Bóg przyjmie Go do Królestwa Niebieskiego. Cześć Jego Pamięci!!!

Stefan Dembowski nie żyje. Kim był muzyk z Balkan Express?

Stefan Dembowski pokochał muzykę bałkańską, kiedy za pośrednictwem warszawskiej agencji muzycznej PAG-ART przyjechał do ówczesnej Jugosławii. Był 1972 rok, a muzykowi od razu spodobały się nowe dla jego uszu dźwięki. Zaczął koncertować w Chorwacji, Słowenii, Macedonii, Serbii, Bośni i Hercegowinie.

Na miejscu poznał przyszłą żonę Natkę, która później została wokalistką w zespole Balkan Express. 22 lata później para razem z synem Sebastianem wróciła do Polski, gdzie zdecydowała się założyć wspomnianą formację. Był rok 2009.

Oprócz Balkan Express, Dembowski był także liderem zespołu Tyrolska Kapela Stefana powstałego w 1993 roku.

Jak czytamy na stronie zespołu Balkan Express:

Repertuar zespołu tworzą utwory ze wszystkich części Bałkanów tj. Macedonii, Bośni, Serbii... W nim też są reprezentowane i kompozycje wokalne, jedne radosne, inne pełne tęsknoty i smutku, ale i temperamentne instrumentalne utwory taneczne, przy których nie możliwie jest spokojnie siedzieć.

RadioZET.pl/balkan-express.com.pl