Zamknij

Hity lata 2020 według Spotify. „Tango” Taco Hemingwaya przebojem wakacji

26.08.2020 09:22

Spotify prezentuje hity lata 2020. Serwis przygotował listę przebojów, które cieszyły się wśród Polaków największą popularnością w trakcie tegorocznych wakacji. Wakacyjne zestawienie zdominowali raperzy.

Taco Hemingway
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Spotify to serwis streamingowy, z którego każdego dnia korzystają tysiące Polaków. Nie inaczej było podczas tegorocznych wakacji.

Słynny portal z muzyką cyfrową opublikował listę największych hitów lata 2020. Jakie przeboje robiły w słuchawkach i głośnikach w trakcie kończących się wakacji?

Spotify prezentuje hity lata 2020. „Tango” Taco Hemingwaya przebojem wakacji

Spotify stworzyło listę hitów lata 2020. Serwis wziął pod uwagę dane dotyczące okresu od 1 lipca do 15 sierpnia 2020 roku. Na ich podstawie powstało zestawienie dziesięciu najpopularniejszych utworów tegorocznych wakacji. Co ciekawe, listę zdominowali rodzimi raperzy.

Największym hitem lata 2020 okazała się piosenka „Tango” Taco Hemingwaya. Raper wydał przebój tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020, w której zmierzyli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W utworze nie zabrakło więc wielu odniesień do polityki, partii rządzącej i obecnej sytuacji w Polsce.

Na podium listy z hitami lata 2020 znalazły się również przeboje „Bubbletea” Quebonafide i Darii Zawiałow oraz „A nie pamiętasz jak?” SB Maffija, Maty, White 2115, Jana-Rapowanie, Janusza Walczuka, Kacperczyka, Beteo.

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także Sanah, która bije rekordy popularności. Jej single i debiutancka płyta cieszą się ogromnym zainteresowaniem polskich słuchaczy. Na liście Spotify znalazł się hit „Melodia” (5. miejsce).

W najlepszej dziesiątce pojawiły się także popowe przeboje z zagranicy. W ostatnich tygodniach Polacy bardzo chętnie słuchali „Watermelon Sugar” Harry’ego Stylesa (7. Miejsce) i „Blinding Lights” The Weeknd (8. miejsce).

Hity lata 2020 według Spotify. Pełna lista wakacyjnych przebojów

  1. Taco Hemingway, Lanek “POLSKIE TANGO”
  2. Quebonafide, Daria Zawiałow “BUBBLETEA”
  3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo “A nie pamiętasz jak?”
  4. Sobel “Impreza”
  5. sanah “Melodia”
  6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar “Hotel Maffija”
  7. Harry Styles “Watermelon Sugar”
  8. The Weeknd “Blinding Lights”
  9. White 2115 “Morgan”
  10. Reto, Kubi Producent “Billy Kid”
loader

RadioZET.pl/mat.prasowe