Zamknij

Skandal na koncercie Melanie Muller. Wokalistka musiała przerwać występ [WIDEO]

29.09.2022 07:53

Skandal na koncercie niemieckiej piosenkarki Melanie Muller. Przez zachowanie publiczności artystka musiała przerwać występ.

Melanie Muller
fot. YouTube/Screen/Bild

Jak podaje niemiecki "Bild" Melanie Muller wystąpiła 17 września w Lipsku. Według tabloidu to właśnie z tego koncertu pochodzą niepokojące nagrania, które pojawiły się w sieci.

Skandal na koncercie Melanie Muller. Wokalistka musiała przerwać występ

Na materiałach wideo widać, jak obecni na wydarzeniu mężczyźni unoszą prawe ręce w górę w charakterystycznym geście i krzyczą "Seig Heil". Artystka, widząc, co dzieje się pod sceną, przerwała występ.

Znany okrzyk i gest oznaczają "wiwat zwycięstwo", "niech żyje zwycięstwo". Było to pozdrowienie hitlerowskie stosowane przez III Rzeszę. Jednoznacznie kojarzy się z nazizmem.

Muller chciała odciąć się od takich zachowań, dlatego podjęła decyzję o przerwaniu koncertu. Na swoim Instagramie wyjaśniła sytuacje fanom.

Jak cytuje artystkę PAP:

Po tym, jak podczas mojej piosenki pojawiło się więcej tego typu okrzyków, natychmiast przerwałam występ. Chciałabym podkreślić, że należy powstrzymywać się od takich gestów.

Melanie Muller odcina się od wydarzeń na jej koncercie. Odwołuje kolejny występ

Wokalistka zapewniła, że nie ma i nie chce mieć nic wspólnego z "nazizstami i prawicowymi radykałami".

Artystka niezwykle przejęła się zajściem. Przekazała słuchaczom, że przez incydent nie może odzyskać dobrego humoru. Zaznaczyła, że odcina się od wydarzeń w Lipsku i odwołuje swój kolejny koncert w Dreźnie.

Melanie Muller zyskała popularność w niemieckiej edycji "Kawalera do wzięcia". Wówczas zaczęła śpiewać. Potem wzięła udział w kolejnych reality, a także kontynuowała karierę piosenkarki.

loader

RadioZET.pl/Bild/PAP