Zamknij

Scorpions zmienili słowa "Wind Of Change" dla Ukrainy. Nowa wersja wielkiego hitu [WIDEO]

Sylwia Wamej
29.03.2022 16:03
Scorpions
fot. Instagram.com/ Scorpions

Legendarna grupa Scorpions postanowiła wesprzeć w swoim stylu Ukrainę. Na jednym z amerykańskich koncertów zespół zaśpiewał nową wersję wielkiego hitu "Wind of Change". Jak brzmią zmienione słowa zadedykowane Ukrainie?

Scorpions postanowili wyrazić swoje wsparcie, ogarniętej wojną Ukrainie. Legendarna grupa zmieniła słowa wielkiego hitu "Wind o Change". Na jednym z koncertów w Las Vegas wielbiciele zespołu usłyszeli zmieniony tekst piosenki. Słowa dotyczące Rosji zamienione zostały na odnoszące się właśnie do Ukrainy. 

Wojna na żywo - najnowsze infromacje

Scorpions zmienili słowa "Wind Of Change" dla Ukrainy. Nowe słowa wielkiego hitu

Warto wspomnieć, że piosenka powstała w 1990 roku. Utwór nawiązuje do przemian politycznych w ZSSR na przełomie lat 80. oraz 90. które doprowadziły do upadku Związku Radzieckiego i rozwiązania bloku wschodniego i końca zimnej wojny. W zmienionej wersji piosenki frontman Scorpions Klaus Meine, tak śpiewa: "Wsłuchaj się w moje serce, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr". Również na tym samym koncercie gitarzysta Matthias Jabs zaprezentował gitarę w nowych barwach.

Muzyk przemalował ją na niebiesko-żółte kolory, czyli barwy ukraińskiej flagi. W mediach społecznościowych legendarnej grupy pojawiło się nagranie, w którym zespół wspiera Ukrainę. Nie zabrakło też odpowiedniego komentarza, w którym artyści napisali o zniszczonych bombardowaniami miastach.

 "24 lutego 2022 r. świat się zmienił: rosyjscy żołnierze zamieniają Ukrainę w gruzowisko. Zwykli ludzie giną, próbując uciec. To obrazy, które ranią nasze serca. Bomby, rakiety, czołgi, przetoczyły się przez Ukrainę jak burza. Szanujemy tych, którzy wychodzą na ulice w Rosji, by protestować przeciwko tej »operacji specjalnej« i wiele ryzykują. Wyrazy współczucia kierujemy do wszystkich, którzy uciekają lub doznają w Ukrainie głębokiej traumy. Odwieczne marzenie o pokoju przeminęło z wiatrem...." - napisali muzycy Scorpions.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official